Вынікі 15-га Міжнароднага конкурсу жывапісу і графікі "На сваёй зямлі"

Журы конкурса разгледзела 10 612 работ з 26 краін свету: Аргенціна, Беларусь, Балгарыя, Германія, Індыя, Інданэзія, Казахстан, Кітай, Латвія, Літва, Македонія, Малдова, Польшча, Расія, Румынія, Сербія, Славакія, Славенія, Тайланд, Тайвань, Турцыя, Узбекістан, Украіна, Харватыя, Чэхія, Шры Ланка.

Гэтым годам 671 работа стала Лаўрэатам конкурсу, з якіх 326 работ удастоены Дыпломаў лаўрэата з медалём, 345 работДыпломаў лаўрэата, 743 работы атрымалі Дыпломы. Усе ўзнагароды будуць разасланыя пераможцам да 1 ліпеня 2020 года.

Выніковая 15-я Міжнародная выстава "На сваёй зямлі", куды войдуць работы лаўрэатаў конкурсу і 8 выстаў, абраных экспертамі, пачне работу 8 красавіка ў галерэі "Універсітэт культуры" (Кастрычніцкая пл., 1) і працягнецца два тыдні. Цырымонія адкрыцця выставы ў ўзнагароджвання Лаўрэатаў конкурсу ў гэтым годзе праводзіцца не будзе.

Усе работы пераможцаў будуць размешчаны ў адпаведным раздзеле нашага сайта.

За больш падрабязнай інфармацыяй звяртайцеся па тэлефонах +375 1776 5 64 41, +375 29 989 98 18!

ДЗЯКУЕМ УСІМ, ХТО ПРЫНЯЎ УДЗЕЛ У КОНКУРСЕ І ВІНШУЕМ ПЕРАМОЖЦАЎ!

(калі Вы знайшлі памылку ў імёнах і прозвішчах, калі ласка,
паведамьце нам пра гэта на электронны адрас
This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. )


Балгарыя


 

Дыплом лаурэата з медалём

Атанасаў Аляксандар, 11 лет, "Восень", Преп. Райноў Р., Тыргавіштэ
Жэлева Станіміра, 8 лет, "Нацюрморт з садавіной", Преп. Стаянаў І. Д., Нова Загора
Ржэў Мікола, 9 лет, "Рыбалка", Преп. Антонава Т., Сафія

Дыплом лаурэта

Георгіева Магдалена, 9 гадоў, "Нацюрморт з садавіной", выкладчык Стаянаў І. Д., Нова Загора
Кірылава Марыя, 8 гадоў, "Палявое свята", выкладчык Антонава Т., Сафія
Хрыстава Калаяна, 7 гадоў, Без назвы, выкладчык Ананіева М. Г., Плевен

Дыплом

Дончаў Пламен, 8 гадоў, "У садзе", выкладчык Стаянаў І. Д., Нова Загора
Жэлева Станіміра, 8 гадоў, "У садзе", выкладчык Стаянаў І. Д., Нова Загора
Кірава Даля, 11 гадоў, "Дзень нараджэння", выкладчык Райноў Р., Тыргавіштэ
Костава Тонка, 12 гадоў, "Нацюрморт з садавіной", выкладчык Стаянаў І. Д., Нова Загора
Костава Тонка, 12 гадоў, "У садзе", выкладчык Стаянаў І. Д., Нова Загора
Міхайлова Каліна, 8 гадоў, "У гародзе", выкладчык Антонава Т., Сафія
Намер Далія, 12 гадоў, "Збіральнікі роз", выкладчык Антонава Т., Сафія
Пламенава Сіяна, 6 гадоў, "Мая радзіма", выкладчык Стаянаў І., Тыргавіштэ
Райноў Іво, 10 гадоў, "Дзень нараджэння", выкладчык Райноў Р., Тыргавіштэ
Хаджынонева Габрыела, 12 гадоў, "Нацюрморт з садавіной", выкладчык Стаянаў І. Д., Нова Загора


Беларусь

 

Дыплом лаурэата з медалём

Адамовіч Ева, 9, гадоў, "На лузе ля ракі", выкладчык Мацкевіч А. А., Віцебск
Акінец Сцяпан, 8, гадоў, "Скачок ільва", выкладчык Ягоўдзік Ю. У., Мінск
Аркатаў Максім, 9, гадоў, "Мой горад", выкладчык Барташ А. А., Віцебск
Байкоў Ілля, 7, гадоў, "Хвароба Тані", выкладчык Дарожка В. В., Віцебск
Баранок Паліна, 6, гадоў, "Мае каты", выкладчык Дарожка В. В., Віцебск
Будрэвіч Дар'я, 10, гадоў, "На Дзвіне", выкладчык Дарожка В. В., Віцебск
Вострыкава Ксенія, 16, гадоў, "Залатое хараство", выкладчык Цімчанка А. В., Мінск
Гардзюк Ягор, 9, гадоў, "Барбер Шоп", выкладчык Акімава А. Г., Віцебск
Гемскі Гардзей, 5, гадоў, "Я і мама", выкладчык Камінская Н. А., в. Забалоцце, Смалявіцкі р-н,  Мінская вобл.
Данілава Анастасія, 9, гадоў, "У шпіталі", выкладчык Сіўцова В. Г., Віцебск
Дасюкевіч Павел, 10, гадоў, "Тата ў гародзе", выкладчык Чахоўскіх А. А., г.п. Чырвоная Слабада, Салігорскі р-н,  Мінская вобл.
Дзягель Дзмітрый, 8, гадоў, "Аўтапартрэт з Барсікам", выкладчык Дарожка В. В., Віцебск
Ільіных Анастасія, 8, гадоў, "Фотапартрэт", выкладчык Дарожка В. В., Віцебск
Ішчыкава Васіліса, 9, гадоў, "Летуценнікі", выкладчык Акімава А. Г., Віцебск
Кажэкін Міхаіл, 10, гадоў, "Ахова пераезду", выкладчык Навіцкая В. І., Мінск
Камарова Сафія, 9, гадоў, "Траецкае прадмесце", выкладчык Юрэвіч П. У., Мінск
Канстанцінава Паліна, 9, гадоў, "Бэзавы кот", выкладчык Акімава А. Г., Віцебск
Кісель Дар'я, 12, гадоў, "Мой горад", выкладчык Болбас В. С., Салігорск, Мінская вобл.
Корабава Аліса, 7, гадоў, "Сакавіцкі кот", выкладчык Кірнажыцкая С. В., Мінск
Кошалева Вера, 15, гадоў, "Італія", выкладчык Талантава Н. М., Магілёў
Круковіч Паліна, 8, гадоў, "Самы лепшы ўраджай", выкладчык Наумлюк Н. У., Бяроза, Брэстская вобл.
Маруценка Маргарыта, 6, гадоў, "Казачная таямніца маладзіка", выкладчык Гулева Г. У., Магілёў
Міроненка Вікторыя, 9, гадоў, "Задуменная", выкладчык Акімава А. Г., Віцебск
Мяшкевіч Вераніка, 5, гадоў, "Конікі на пашы", выкладчык Грыбанава Н. С., аг. Урыцкае, Гомельскі р-н,  Гомельская вобл.
Паджарыя Кіра, 9, гадоў, "Прагулка", выкладчык Акімава А. Г., Віцебск
Пракаповіч Віалета, 9, гадоў, "Апалёныя агнём вайны", выкладчык Шаркава Н. Л., Віцебск
Прылуцкая Ева, 10, гадоў, "Мая бабуля", выкладчык Іваноў Ю. А., Мінск
Пясоцкая Улляна, 8, гадоў, "Надзіна шчасце", выкладчык Дарожка В. В., Віцебск
Серыкава Дар'я, 8, гадоў, "Лета", выкладчык Кірнажыцкая С. В., Мінск
Сідаровіч Анастасія, 5, гадоў, "Аўтапартрэт", выкладчык Камінская Н. А., в. Забалоцце, Смалявіцкі р-н,  Мінская вобл.
Смолікава Сафія, 11, гадоў, "Дзе жыве мой кот", выкладчык Мацюшэнкава Г. Ф., Слуцк, Мінская вобл.
Сыцько Ганна, 12, гадоў, "На вуліцы", выкладчык Болбас В. С., Салігорск, Мінская вобл.
Тузікава Ксенія, 9, гадоў, "Летуценніца", выкладчык Акімава А. Г., Віцебск
Тузікава Ксенія, 9, гадоў, "Ружовы світанак", выкладчык Акімава А. Г., Віцебск
Харланчук Аляксандра, 5, гадоў, "Аўтапартрэт", выкладчык Суханіцкая В. С.,  Скаржынскі Я. І., Мазыр, Гомельская вобл.
Хмыльніна Варвара, 11, гадоў, "Мой сябар", выкладчык Кірнажыцкая С. В., Мінск
Цымбалюк Злата, 10, гадоў, "Чаканне", выкладчык Акімава А. Г., Віцебск
Чэрнышова Ангеліна, 8, гадоў, "Полі-ласуха", выкладчык Дарожка В. В., Віцебск
Шыбутовіч Дзямід, 9, гадоў, "Будучы кетчуп", выкладчык Грудзінская Н. А., Ваўкавыск, Гродненская вобл.
Шыцько Марыя, 16, гадоў, "Дзяды", выкладчык Карпянкоў А. І., Мінск
Якімава Ксенія, 16, гадоў, "Гуканне Вясны", выкладчык Цімчанка А. В., Мінск

Дыплом лаурэта

Анішчык Барыс, 13 гадоў, "Багаты ураджай", выкладчык Стурэйка А. М., Гродна
Багрыцэвіч Марта, 12 гадоў, "У бабулі было так…", выкладчык Мяцельская А. У., Слуцк, Мінская вобл.
Барчанкова Валерыя, 6 гадоў, "9-е траўня (Партрэт прадзеда)", выкладчык Зубрыцкая І. П., Віцебск
Бруй Віялета, 14 гадоў, "Стары горад", выкладчык Болбас В. С., Салігорск, Мінская вобл.
Вакульская Ксенія, 6 гадоў, "Ой", выкладчык Дарожка В. В., Віцебск
Варажун Аліна, 13 гадоў, "Сцяжынка да хаты", выкладчык Пагарэлава В. В., Віцебск
Варакса Кацярына, 13 гадоў, "Маткі і ўдовы", выкладчык Пашкевіч А. Р., г.п. Негарэлае, Дзяржынскі р-н,  Мінская вобл.
Вострыкава Ксенія, 16 гадоў, "У бабулі", выкладчык Цімчанка А. В., Мінск
Гаўрылік Вячаслаў, 16 гадоў, "Вулачка старога горада", выкладчык Кузняцова А. У., Гродна
Гілясава Ганна, 14 гадоў, "Зімовы лес", выкладчык Грыцук В. М., Барань, Аршанскі р-н,  Віцебская вобл.
Горняя Ксенія, 13 гадоў, "Збор ураджаю", выкладчык Стурэйка А. М., Гродна
Гуло Арсеній, 8 гадоў, "Каваль", выкладчык Суханіцкая В. С.,  Скаржынскі Я. І., Мазыр, Гомельская вобл.
Дзянісава Анастасія, 5 гадоў, "Палёт бусла", выкладчык Ягоўдзік Ю. У., Мінск
Іваноў Аляксандр, 14 гадоў, "На дачы", выкладчык Харольская В. А., Гродна
Какшараў Глеб, 6 гадоў, "Тытанік", выкладчыкі Суханіцкая В. С.,  Скаржынскі Я. І., Мазыр, Гомельская вобл.
Капачэўскі Ілля, 10 гадоў, "Лазенка", выкладчык Матусевіч Т. І., Клецк, Мінская вобл.
Карпук Ксенія, 8 гадоў, "Святочны сняданак для мамы", выкладчык Кірнажыцкая С. В., Мінск
Каўзун Кірыл, 8 гадоў, "Заход у горадзе", выкладчык Акімава А. Г., Віцебск
Кахановіч Ангеліна, 11 гадоў, "Р'абы", выкладчык Мяцельская А. У., Слуцк, Мінская вобл.
Кісялёў Арцем, 9 гадоў, "Зялёны леў", выкладчык Дарожка В. В., Віцебск
Клачкова Ірына, 7 гадоў, "Ізумрудны лес", выкладчык Акімава А. Г., Віцебск
Корабава Аліса, 7 гадоў, "Кавуновыя гісторыі", выкладчык Кірнажыцкая С. В., Мінск
Крупоўскі Стас, 7 гадоў, "Сена для каровы", выкладчык Кедрава А. М., Гомель
Кызылкая Дэр'я, 13 гадоў, "У рытме начных ліхтароў", выкладчык Курадчык І. А., Гродна
Лагун Максім, 13 гадоў, "Каляды ў Іказні", выкладчык Сарнацкая І. Ю., Мінск
Латаш Паліна, 8 гадоў, "Навагоднія прыгоды", выкладчык Ніканюк А. М., Лагойск, Мінская вобл.
Ляўкоўская Аляксандра, 6 гадоў, "Даярка", выкладчыкі Суханіцкая В. С.,  Скаржынскі Я. І., Мазыр, Гомельская вобл.
Ляўкоўская Аляксандра, 6 гадоў, "Гароднінны рынак", выкладчыкі Суханіцкая В. С.,  Скаржынскі Я. І., Мазыр, Гомельская вобл.
Міклашэвіч Вольга, 9 гадоў, "У творчай майстэрні "Кола", выкладчыкі Суханіцкая В. С.,  Скаржынскі Я. І., Мазыр, Гомельская вобл.
Несцяровіч Ала, 16 гадоў, "Драматычны пейзаж", выкладчык Цімчанка А. В., Мінск
Нырская Лізавета, 14 гадоў, "Узведзеныя на папялішчы", выкладчык Лапіна А. Ю., Слуцк, Мінская вобл.
Нядзелька Міла, 6 гадоў, "Аўтапартрэт", выкладчык Арлоўская С. А., Старыя Дарогі, Мінская вобл.
Папелыш Анастасія, 17 гадоў, "Начны горад", выкладчык Цімчанка А. В., Мінск
Плаўская Анастасія, 15 гадоў, "Абрыс любага Гродна", выкладчык Бухаўка В. Д., Гродна
Пракапенка Галіна, 17 гадоў, "Верасень", выкладчык Ігнацьева Л. Л., Мінск
Пшоная Лізавета, 8 гадоў, "Вясна", выкладчык Акімава А. Г., Віцебск
Пышная Вікторыя, 13 гадоў, "Рыхтуемся да кірмашу", выкладчык Грудзінская Н. А., Ваўкавыск, Гродненская вобл.
Раўкова Дыяна, 8 гадоў, "Свет Дыяны", выкладчык Дарожка В. В., Віцебск
Сакольнік Кацярына, 12 гадоў, "Смачныя грушы", выкладчык Баяроўская С. М., Навагрудак, Гродненская вобл.
Сарагавец Арсень, 9 гадоў, "Бабулін памагаты", выкладчык Чахоўскіх А. А., г.п. Чырвоная Слабада, Салігорскі р-н,  Мінская вобл.
Скаржынская Таіса, 5 гадоў, "Дыназаўр", выкладчыкі Суханіцкая В. С.,  Скаржынскі Я. І., Мазыр, Гомельская вобл.
Туравец Таісія, 11 гадоў, "На рынку", выкладчыкі Суханіцкая В. С.,  Скаржынскі Я. І., Мазыр, Гомельская вобл.
Уласавец Таццяна, 17 гадоў, "Рыбалка", выкладчык Карпянкоў А. І., Мінск
Фёдарава Міраслава, 7 гадоў, "Фруктовая фантазія", выкладчык Янчанка Д. М., Магілёў
Хмялеўская Эліна, 8 гадоў, "Лісіная бярлога", выкладчык Бардасава М. У., Ваўкавыск, Гродненская вобл.
Цыганкова Валерыя, 7 гадоў, "Неасцярожная дзяўчынка", выкладчык Шыцько А. Ю., Нясвіж, Мінская вобл.
Шакун Еўдакія, 7 гадоў, "Святочная раніца", выкладчык Кірнажыцкая С. В., Мінск
Шаліма Арцем, 10 гадоў, "Мінскі галоўпаштамт", выкладчык Юрэвіч П. У., Мінск

Дыплом

Авер'янава Вольга, 9 гадоў, "Вандроўнік", выкладчык Вайкшнарыс А. А., Дзяржынск, Мінская вобл.
Авецян Лілія, 6 гадоў, "Мая матуля", выкладчык Арлоўская С. А., Старыя Дарогі, Мінская вобл.
Алферонак Міхаіл, 8 гадоў, "Фёдар і Васька", выкладчык Дарожка В. В., Віцебск
Арлоўская Надзея, 8 гадоў, "Новенькія парасяткі", выкладчык Калкоўская С. К., Стоўбцы, Мінская вобл.
Аўчыннікава Дарына, 8 гадоў, "Восеньскі кірмаш", выкладчык Пашкевіч А. Р., г.п. Негарэлае, Дзяржынскі р-н, Мінская вобл.
Бараноўская Яўгенія, 5 гадоў, "У дзіцячым пакоі", выкладчык Грыбанава Н. С., аг. Урыцкае, Гомельскі р-н, Гомельская вобл.
Бароўская Вера, 9 гадоў, "Збіраем капусту", выкладчык Камінская Н. А., Смалявічы, Мінская вобл.
Бойка Аліна, 11 гадоў, "Зімовае шчасце", выкладчык Зубрыцкая І. П., Віцебск
Болдак Мацвей, 7 гадоў, "Турбота пра птушак", выкладчык Каверская Л. У., г.п. Краснасельскі, Ваўкавыскі р-н, Гродненская вобл.
Бондар Дар'я, 11 гадоў, "Успаміны", выкладчык Калкоўская С. К., Стоўбцы, Мінская вобл.
Браўкова Любава, 11 гадоў, "Ураджай", выкладчык Талантава Н. М., Магілёў
Брынкевіч Яўгенія, 15 гадоў, "Халодная раніца", выкладчык Назарава Н. В., Гродна
Бурлакова Кацярына, 8 гадоў, "Усё лепшае сябрам", выкладчык Дарожка В. В., Віцебск
Валодзін Мірон, 8 гадоў, "Лячэбны нацюрморт", выкладчык Маргаева Н. Д., Мінск
Валчок Міраслава, 11 гадоў, "Прасунутыя бабуські", выкладчык Ізобаў А. В., Гродна
Васіленка Яўгенія, 15 гадоў, "Анёл-ахоўнік", выкладчык Малько С. А., Мінск
Войт Вікторыя, 7 гадоў, "Заяц здзівіўся морквай", выкладчык Рабцава І. П., Магілёў
Волкаў Арсеній, 7 гадоў, "Зайчынае задавальненне", выкладчык Барташ А. А., Віцебск
Воранаў Станіслаў, 8 гадоў, "Дачныя клопаты", выкладчык Зубрыцкая І. П., Віцебск
Вярыга Маргарыта, 7 гадоў, "Гутарка ля возера", выкладчык Канавалава М. П., Нясвіж, Мінская вобл.
Гайдурава Ганна, 8 гадоў, "Хом і Новы Год", выкладчык Грыбанава Н. С., аг. Урыцкае, Гомельскі р-н, Гомельская вобл.
Гайкова Ірына, 11 гадоў, "Гаспадыня", выкладчык Аўчыннікава Л. М., Гомель
Гардзевіч Карына, 9 гадоў, "Восень", выкладчык Зайцава А. Ф., Віцебск
Гардзіенка Яраслава, 9 гадоў, "Ура, перамога!, выкладчык Сіўцова В. Г., Віцебск
Гардзюк Ягор, 9 гадоў, "Заблудзіўся", выкладчык Акімава А. Г., Віцебск
Гатоўка Федар, 6 гадоў, "Вось так гарбуз!", выкладчык Рубчэня Н. Ц., Мінск
Гаўрон Карына, 16 гадоў, "У нас на дачы", выкладчык Круковіч Я. І., Салігорск, Мінская вобл.
Геваркова Ірына, 13 гадоў, "Кірмаш у старажытным Віцебску", выкладчык Бузікаў У. М., Віцебск
Герасімянкова Віалета, 9 гадоў, "Аўтапартрэт", выкладчык Дарожка В. В., Віцебск
Гладкая Анастасія, 11 гадоў, "Асалода", выкладчык Ніканюк А. М., Лагойск, Мінская вобл.
Голубева Кіра, 10 гадоў, "Мая сям'я", выкладчык Буянава Н. А., Віцебск
Голубеў Іван, 11 гадоў, "Велапрагулка", выкладчык Карповіч А. В., Салігорск, Мінская вобл.
Горліна Паліна, 7 гадоў, "Збор яблыкаў", выкладчык Каверская Л. У., г.п. Краснасельскі, Ваўкавыскі р-н, Гродненская вобл.
Грыдзюшка Лізавета, 11 гадоў, "Памяць", выкладчык Ніканюк А. М., Лагойск, Мінская вобл.
Грынь Анастасія, 14 гадоў, "Чужы яблык саладзейшы", выкладчык Кузняцова А. У., Гродна
Гулькевіч Лізавета, 16 гадоў, "Карміліца", выкладчык Бандарчык А. А., Салігорск, Мінская вобл.
Гурэцкі Сямён, 10 гадоў, "Цішыня зімовага вечара ў горадзе", выкладчык Шолкавая Н. М., Бяроза, Брэстская вобл.
Давыдава Паліна, 12 гадоў, "Апошні збор", выкладчык Пятруль Л. І., Мінск
Дасюкевіч Трафім, 5 гадоў, "Варэнне", выкладчык Чахоўскіх А. А., г.п. Чырвоная Слабада, Салігорскі р-н, Мінская вобл.
Дзядэнка Дар'я, 7 гадоў, "Чароўны свет мастака", выкладчык Грыбанава Н. С., аг. Урыцкае, Гомельскі р-н, Гомельская вобл.
Дзячэнка Марыя, 14 гадоў, "Гісторыя замкаў Беларусі", выкладчык Дзягель Н. А., Мінск
Ерафееў Іван, 7 гадоў, "Адпачынак з сябрамі", выкладчык Талантава Н. М., Магілёў
Еўдакімава Ксенія, 17 гадоў, "Стары і мора", выкладчык Дарожка М. А., г.п. Фаніпаль, Дзяржынскі р-н, Мінская вобл.
Жыдовіч Валерыя, 13 гадоў, "Збор ураджаю на зіму", выкладчык Стурэйка А. М., Гродна
Захарава Анастасія, 14 гадоў, "Бурштынавае святло", выкладчык Барысюк В. В., Рэчыца, Гомельская вобл.
Здаравенава Анастаісія, 8 гадоў, "Мы па горадзе ідзём", выкладчык Барысюк В. В., Рэчыца, Гомельская вобл.
Ісачанка Валерыя, 11 гадоў, "Чароўнае прадстаўленне", выкладчык Пінчук Н. І., Рэчыца, Гомельская вобл.
Казакоў Мікіта, 16 гадоў, "Пасля бою", выкладчык Сазановіч А. А., Мінск
Казлова Кацярына, 13 гадоў, "Нацюрморт з сярпом", выкладчык Дураў І. В., Віцебск
Казлова Мілана, 8 гадоў, "Дожджык", выкладчык Буянава Н. А., Віцебск
Казначэева Кацярына, 12 гадоў, "Восеньская асалода", выкладчык Бурчыц Ю. М., Мінск
Какшараў Глеб, 6 гадоў, "Поле бою", выкладчык Суханіцкая В. С., Скаржынскі Я. І., Мазыр, Гомельская вобл.
Камісарава Ксенія, 6 гадоў, "Аўтапартрэт. Я задумалася.", выкладчык Суханіцкая В. С., Скаржынскі Я. І., Мазыр, Гомельская вобл.
Канаплянік Васіліса, 6 гадоў, "Мой каток", выкладчык Арлоўская С. А., Старыя Дарогі, Мінская вобл.
Карнеева Мілена, 6 гадоў, "Гуляем з конікам", выкладчык Ігнаценка А. А., Мінск
Касабуцкая Сцефанія, 6 гадоў, "Дапамагаю бабулі і дзядулю", выкладчык Рубчэня Н. Ц., Мінск
Кас'янчык Кацярына, 5 гадоў, "Гутарка", выкладчык Грыбанава Н. С., аг. Урыцкае, Гомельскі р-н, Гомельская вобл.
Качан Лізавета, 8 гадоў, "Сонечная раніца ў лесе", выкладчык Барташ А. А., Віцебск
Квіткевіч Мара, 5 гадоў, "Нацюрморт", выкладчык Ягоўдзік Ю. У., Мінск
Ківатыцкая Дар'я, 15 гадоў, "Вязні Асвенцыма", выкладчык Наумлюк Н. У., Бяроза, Брэстская вобл.
Кірыковіч Іван, 7 гадоў, "Мой гараж", выкладчык Рубчэня Н. Ц., Мінск
Клімовіч Кацярына, 5 гадоў, "Слімакі і вадалаз", выкладчык Грыбанава Н. С., аг. Урыцкае, Гомельскі р-н, Гомельская вобл.
Клюкевіч Елісей, 5 гадоў, "Афрыка. Тыгры. Спякота.", выкладчык Ягоўдзік Ю. У., Мінск
Кошкіна Марыя, 9 гадоў, "На ўсходзе", выкладчык Вабішчэвіч І. А., Салігорск, Мінская вобл.
Крашанінікава Ксенія, 12 гадоў, "Загатоўкі на зіму", выкладчык Харольская В. А., Гродна
Крукоўская Аляксандра, 6 гадоў, "Дожджык", выкладчык Дарожка В. В., Віцебск
Кульша Арына, 9 гадоў, "Страчанае ў вайну шчасце", выкладчык Калкоўская С. К., Стоўбцы, Мінская вобл.
Кушнарова Ксенія, 9 гадоў, "Велікодны нацюрморт", выкладчык Барташ А. А., Віцебск
Лагіновіч Арсеній, 11 гадоў, "Жнівень у вёсцы", выкладчык Канавалава М. П., Нясвіж, Мінская вобл.
Лаўрэнцьева Анастасія, 7 гадоў, "Восеньскі перапалох", выкладчык Трацэўская Э. В., Віцебск
Луцэнка Аляксандра, 11 гадоў, "Разважанне", выкладчык Грыбанава Н. С., аг. Урыцкае, Гомельскі р-н, Гомельская вобл.
Манько Аліса, 8 гадоў, "Уяўленне", выкладчык Суханіцкая В. С., Скаржынскі Я. І., Мазыр, Гомельская вобл.
Маслава Ульяна, 17 гадоў, "Ноч", выкладчык Карпянкоў А. І., Мінск
Мішурная Дыяна, 7 гадоў, "Нацюрморт з катом", выкладчык Акімава А. Г., Віцебск
Мішчук Яна, 8 гадоў, "Вартаўнік ураджая", выкладчык Ніканюк А. М., Лагойск, Мінская вобл.
Нісунава Ксенія, 7 гадоў, "У кінатэатры", выкладчык Суханіцкая В. С., Скаржынскі Я. І., Мазыр, Гомельская вобл.
Окунева Дар'я, 8 гадоў, "Вітаміны ад бабулі", выкладчык Трацеўская Э. В., Віцебск
Палякова Аляксандра, 11 гадоў, "Восень у весцы", выкладчык Ракіцкая С. М., Гомель
Паляковіч Мілана, 9 гадоў, "Абжорства скунса", выкладчык Ніканюк А. М., Лагойск, Мінская вобл.
Паркун Вера, 5 гадоў, "Рознакаляровая рыба", выкладчык Ягоўдзік Ю. У., Мінск
Пентка Леанід, 5 гадоў, "Восень у лесе", выкладчык Камінская Н. А., в. Забалоцце, Смалявіцкі р-н, Мінская вобл.
Пентка Леанід, 5 гадоў, "Мая матуля", выкладчык Камінская Н. А., в. Забалоцце, Смалявіцкі р-н, Мінская вобл.
Пікуза Алексія, 4 гадоў, Без назвы, выкладчык Суханіцкая В. С., Скаржынскі Я. І., Мазыр, Гомельская вобл.
Пікуза Мілена, 6 гадоў, "Горад", выкладчык Суханіцкая В. С., Скаржынскі Я. І., Мазыр, Гомельская вобл.
Плакса Паліна, 15 гадоў, "Ранішняя кава", выкладчык Матусевіч Т. І., Клецк, Мінская вобл.
Платонава Ксенія, 6 гадоў, "Зімовае вуджэнне", выкладчык Дарожка В. В., Віцебск
Пракопчык Ганна, 8 гадоў, Маміна раніца, выкладчык Кірнажыцкая С. В., Мінск
Пшоная Лізавета, 8 гадоў, "Хвіліны шчасця", выкладчык Акімава А. Г., Віцебск
Пятрушчанка Ганна, 12 гадоў, "Збор саломы", выкладчык Шуганава А. А., Мінск
Раманава Вераніка, 9 гадоў, "Бабуля Наташа", выкладчык Дарожка В. В., Віцебск
Русава Анастасія, 6 гадоў, "Мама і птушаняты", выкладчык Скопіч В. А., аг. Урыцкае, Гомельскі р-н, Гомельская вобл.
Рыбакоў Кірыл, 7 гадоў, "Паспелі дзьмухаўцы", выкладчык Мацкевіч А. А., Віцебск
Савікава Міраслава, 8 гадоў, "Запаслівая лісічка", выкладчык Барташ А. А., Віцебск
Сазонаў Арцем, 8 гадоў, "У майстэрні", выкладчык Суханіцкая В. С., Скаржынскі Я. І., Мазыр, Гомельская вобл.
Саранчукоў Тамаш, 14 гадоў, "Раніцай у полі", выкладчык Стурэйка А. М., Гродна
Саскавец Злата, 10 гадоў, "Экскурсія ў Лідскі замак", выкладчык Сарнацкая І. Ю., Мінск
Сівакова Ул'яна, 7 гадоў, "Птушачкі-зладзюжкі", выкладчык Янчанка Д. М., Магілёў
Сініцкая Вольга, 14 гадоў, "Заход пад канец сезона", выкладчык Буйкевіч А. А., Ліда, Гродненская вобл.
Страмецкая Яўгенія, 14 гадоў, "Гісторыя замкаў Беларусі", выкладчык Дзягель Н. А., Мінск
Суворава Варвара, 6 гадоў, "Дрэсура Барсіка", выкладчык Акімава А. Г., Віцебск
Суша Канстанцін, 8 гадоў, "Напачатку вясны", выкладчык Ягоўдзік Ю. У., Мінск
Сцец Вікторыя, 11 гадоў, "Ох, і сеяла Ульяніца лянок", выкладчык Калкоўская С. К., Стоўбцы, Мінская вобл.
Сыраватка Ангеліна, 7 гадоў, "У чаканні цуду", выкладчык Кірнажыцкая С. В., Мінск
Тагіль Варвара, 8 гадоў, "Зіма ў парку Горкага. Планетарый.", выкладчык Юрэвіч П. У., Мінск
Фаміна Караліна, 12 гадоў, "Верасень", выкладчык Аскерка В. К., Віцебск
Філіпава Альберта, 15 гадоў, "Нацюрморт", выкладчык Вабішчэвіч І. А., Салігорск, Мінская вобл.
Флемінг Лія, 5 гадоў, "Дочкі-матцы", выкладчык Грыбанава Н. С., аг. Урыцкае, Гомельскі р-н, Гомельская вобл.
Фундамент Дар'я, 8 гадоў, "Каляды", выкладчык Зайцава А. Ф., Віцебск
Халсціннікаў Арцем, 8 гадоў, "Барыня", выкладчык Акімава А. Г., Віцебск
Халсціннікаў Арцем, 8 гадоў, "Жоўтая Афрыка", выкладчык Акімава А. Г., Віцебск
Цалішчава Аляксандра, 12 гадоў, "Ці ў садзе, ці ў гародзе…", выкладчык Тараненка А. Г., Мінск
Цімохава Марыя, 7 гадоў, "Вось так ураджай!", выкладчык Рубчэня Н. Ц., Мінск
Цыкач Ганна, 15 гадоў, "Адлюстраванне жыцця", выкладчык Лапіна А. Ю., Слуцк, Мінская вобл.
Чэміс Дар'я, 9 гадоў, "Матуля", выкладчык Мацкевіч А. А., Віцебск
Шагун Кацярына, 9 гадоў, "У вёсцы з дзедам", выкладчык Каверская Л. У., г.п. Краснасельскі, Ваўкавыскі р-н, Гродненская вобл.
Шаціла Міхась, 16 гадоў, "Старажытная Беларусь", выкладчык Ягоўдзік Ю. У., Мінск
Шкарупа Міхаліна, 5 гадоў, "На двары ў бабулі", выкладчык Ягоўдзік Ю. У., Мінск
Шклярэўская Варвара, 14 гадоў, "Чаканне", выкладчык Мяцельская А. У., Слуцк, Мінская вобл.
Шмялёва Арына, 9 гадоў, "Уцёкі", выкладчык Акімава А. Г., Віцебск
Шчарбакоў Мацвей, 8 гадоў, "Вораг разбіты", выкладчык Каверская Л. У., г.п. Краснасельскі, Ваўкавыскі р-н, Гродненская вобл.
Шыпко Дар'я, 11 гадоў, "Мой горад Мінск", выкладчык Дражына В. У., Мінск
Шыпуля Іван, 8 гадоў, "Анёл над горадам", выкладчык Барташ А. А., Віцебск
Юрусава Злата, 9 гадоў, "Валанцёр", выкладчык Акімава А. Г., Віцебск
Якаўлеў Максім, 8 гадоў, "Мухтар", выкладчык Акімава А. Г., Віцебск
Яроменка Улада, 9 гадоў, "Рынак", выкладчык Мацеша І. А., Лепель


Венгрыя

 

Дыплом лаурэта

Бода Гергелі, 10 гадоў, "Чырванакрылы лешч", выкладчык Чузді Шабо Э., Кечкемет
Канівес Анна, 12 гадоў, "Акрапленне на Вялікдзень", выкладчык Чузді Шабо Э., Кечкемет
Кохайда Адам, 13 гадоў, "Шлюбная пара Шэкеляў" , выкладчык Чузді Шабо Э., Кечкемет
Рытгасер Анна, 9 гадоў, "Стварэнне шоумэна", выкладчык Чузді Шабо Э., Кечкемет
Шыярта Дамінік, 10 гадоў, "Дарыць - гэта добра!", выкладчык Чузді Шабо Э., Кечкемет

Дыплом

Бендэ Зецені, 10 гадоў, "Карміць птушак", выкладчык Чузді Шабо Э., Кечкемет
Ковацс Рэка, 10 гадоў, "Карміць птушак", выкладчык Чузді Шабо Э., Кечкемет
Ормай Рэка, 12 гадоў, "У чаканні вясны", выкладчык Чузді Шабо Э., Кечкемет
Рытгасер Анна, 9 гадоў, "Мой сабака", выкладчык Чузді Шабо Э., Кечкемет
Хэгедус Адэт, 9 гадоў, "Ахова прыроды", выкладчык Чузді Шабо Э., Кечкемет


Інданэзія

 

Дыплом лаурэата з медалём

Хадзіната Кенард Алвара, 11 гадоў, "Збор ураджая", выкладчык Маханані Л., Сурабая


Індыя

 

Дыплом лаурэата з медалём

Кушваха Крытка, 12 гадоў, "Збор ураджая", выкладчык БандзіападхіайК., Наві Мумбаі

Дыплом лаурэта

Каур Джаслін, 11 гадоў, "Плантацыя каўчуку", выкладчык Бандзіападхіай К., Наві Мумбаі
Мандал Срыжані 11, гадоў, "Прыносіць ваду", выкладчык Бандзіападхіай К., Наві Мумбаі
Мандал Таніша 11, гадоў, "Збор лотасу", выкладчык Бандзіападхіай К., Наві Мумбаі

Дыплом

Катарыя Палак, 13 гадоў, "Збор вінаграду", выкладчык Бандзіападхіай К., Наві Мумбаі
Майці Саманвіта, 12 гадоў, "Збор кавуноў", выкладчык Бандзіападхіай К., Наві Мумбаі
Мітра Арчісман, 9 гадоў, "Збор садавіны", выкладчык Бандзіападхіай К., Наві Мумбаі
Нахар Рышав, 6 гадоў, "Купанне", выкладчык Бандзіападхіай К., Наві Мумбаі
Пал Рыдхідзіпта, 16 гадоў, "Збор ураджаю", выкладчык Бандзіападхіай К., Наві Мумбаі


Казахстан

 

Дыплом лаурэта

Бярсенеў Павел, 8 гадоў, "Фруктовы пах", выкладчык Іларывонава Л. Б., Паўладар
Рыскалінава Жасмін, 13 гадоў, "Казахскі эпас", выкладчык Серыкбаева Г. С., Жыцікара, Кастанайская вобл.

Дыплом

Алпамыскызы Азіза, 7 гадоў, "Я на бахчы", выкладчык Мухаметкаліна Г. М., Паўладар
Бельгібаева Аміна, 7 гадоў, "Кавуніска!", выкладчык Масленікава І. В., Паўладар
Звягіна Амелія, 6 гадоў, "Восеньскія загатоўкі", выкладчык Іларывонава Л. Б., Паўладар
Плічко Крысціна, 12 гадоў, "Айтыс", выкладчык Серыкбаева Г. С., Жыцікара, Костанайская обл.
Розаў Арцем, 7 гадоў, "Запаслівы вожык", выкладчык Іларывонава Л. Б., Паўладар
Хамітава Саіда, 7 гадоў, "Цікаўны верабейка", выкладчык Кузняцова Л. А., Паўладар


Кітай

 

Дыплом лаурэата з медалём

Ванг Пенгхао, 7 гадоў, "Доўгія дні Ксяо", выкладчык Ванг Л., Шанхай
Ву Йінксі, 6 гадоў, "Мой дом", выкладчык Йа Й., Шанхай
Жанг Джынхан, 6 гадоў, "Гара,  хата і мост", выкладчык Хайе Х., Шанхай
Жанг Ксініу, 9 гадоў, "Мой родны горад", выкладчык Тан Й., Шанхай
Йін Йіфан, 5 гадоў, "Быць разам", выкладчык Луо Ю., Шанхай
Лю Ксінджы, 9 гадоў, "Мая радзіма", выкладчык Янг Й., Шанхай
Рэн Сійі, 5 гадоў, "Чырвоны венцаносны журавель танцуе", выкладчык Фэнг Д., Шанхай
Цао Хініуэ, 4 гадоў, "Уражанне ад роднага горада", выкладчык Джу Д., Шанхай

Дыплом лаурэта

Ванг Ксінке, 5 гадоў, "Айсберг тае", выкладчык Му М., Шанхай
Вей Сіінг, 5 гадоў, "Прыгажосць Хуэйчжоу", выкладчык Ду Л., Шанхай
Гуо Йінгхан, 6 гадоў, "Чырвоны венцаносны журавель", выкладчык Ші Х., Шанхай
Гуо Моран, 6 гадоў, "Поўны дом людзей", выкладчык Пенг Л., Шанхай
Жэнг Юнге, 6 гадоў, "Задавальненне на моры", выкладчык Жэнг Я., Шанхай
Жу Ваній, 6 гадоў, "Мой персікавы сад", выкладчык Ву Ш., Шанхай
Йе Джінтіан, 5 гадоў, "Сланападобная гара", выкладчык Ксіе К., Шанхай
Йі Чонгхао, 6 гадоў, "Лушань", выкладчык Гуо Я., Шанхай
Лі Ксіян, 5 гадоў, "Мая радзіма", выкладчык Йінг З., Шанхай
Лі Міран, 7 гадоў, "Хованкі ў бамбуку", выкладчык Гуо Д., Шанхай
Менг Ціанксі, 7 гадоў, "Колер дажджу ў родным горадзе", выкладчык Сіао Б., Шанхай
Хуа Вейбо, 7 гадоў, "Казка пра краіну,  дзе квітнее персік", выкладчык Янг Ш., Шанхай
Цянь Югао, 7 гадоў, "Рыба Ліхтар", выкладчык Янг Х., Шанхай
Чен Йівей, 7 гадоў, Казка пра крыніцу вясновага квітнен, выкладчык Янг Ш., Шанхай
Чой Ханна, 5 гадоў, "Маё любае месцейка", выкладчык Чан А., Ганконг
Ю Вэнхуй, 6 гадоў, "Мой дом", выкладчык Чен Ф., Шанхай

Дыплом

анг Джінг Йінг Ніко, 5 гадоў, "Шчаслівая сям'я", выкладчык Чан А., Ганконг
Ванг Янгіан, 5 гадоў, "Мара пра Дыснейленд", выкладчык Ліу Н., Шанхай
Гу Боруй, 6 гадоў, "Жывёла ў садзе", выкладчык Тан Й., Шанхай
Гу Куан, 5 гадоў, "Мой родны горад", выкладчык Ке Л., Шанхай
Гуо Югі, 7 гадоў, "Сямейная карта", выкладчык Лу Й., Шанхай
Дай Лічен, 7 гадоў, "Прывітанне,  панда", выкладчык Хуанг С., Шанхай
Джін Руйі, 5 гадоў, "Карабель у моры", выкладчык Ліу Н., Шанхай
Жанг Жыін, 5 гадоў, "Сіні дом", выкладчык Тан Й., Шанхай
Жонг Вуйоу, 8 гадоў, "Мой родны горад", выкладчык Ке Л., Шанхай
Зенг Йінксуан, 6 гадоў, "Хата ў горах", выкладчык Я Х., Шанхай
Зхоў Яліанг, 5 гадоў, "Родны горад у маім сэрцы", выкладчык Ю З., Шанхай
Йе Зійі, 8 гадоў, "Крык дрэва", выкладчык Лі Й., Шанхай
Ксіао Вейю, 5 гадоў, "Дом маімі вачамі", выкладчык Ші Л., Шанхай
Ксу Зігіан, 5 гадоў, "Даражэнькая маленькая рыбка", выкладчык Ксу К., Шанхай
Лі Ваніуе, 6 гадоў, "Наш "горад", выкладчык Женг Л., Шанхай
Лі Ханнах, 5 гадоў, "Мая хата", выкладчык Чан А., Ганконг
Лі Ченгзе, 6 гадоў, "Мой родны горад", выкладчык Ке Л., Шанхай
Лі Янфей, 6 гадоў, "Мой дом", выкладчык Чен Ф., Шанхай
Ліу Зіхан, 5 гадоў, "Свята 3 сакавіка", выкладчык Танг К., Шанхай
Ліу Йіхан, 5 гадоў, "Шчаслівая сям'я", выкладчык Ші Я., Шанхай
Лоцк Тсз Чінг, 8 гадоў, "Рыбацкая вёска", выкладчык Танг Р., Ганконг
Мазхуанг Юнгсі, 6 гадоў, "Праз будынак", выкладчык Ченг З., Шанхай
Міао Яйден, 6 гадоў, "Я і сябар на маёй роднай зямлі", выкладчык Танг Р., Ганконг
Пан Зігксі, 6 гадоў, "Кітайская туш", выкладчык Янг Я., Шанхай
Рэн Янлуо, 6 гадоў, "Мая краіна", выкладчык Ю В., Шанхай
Сонг Зічен, 12 гадоў, "Шчасце пад зоркамі", выкладчык Жанг С., Шанхай
Сонг Ксіняо, 4 гадоў, "Дзень Нараджэння", выкладчык Фу І., Шанхай
Тан Шіінг, 6 гадоў, "Мая зямля", выкладчык Йінг З., Шанхай
Хуанг Ксінхе, 7 гадоў, "Мая маленькая хата", выкладчык На Н., Шанхай
Цуй Сонгхао, 6 гадоў, "Маё месца жыахарства", выкладчык Ші Х., Шанхай
Чан Хо Чінг, 7 гадоў, "Прыгожая дзяўчынка", выкладчык Чан А., Ганконг
Чен Аўгустус, 5 гадоў, "Загадкавае месца", выкладчык Чан А., Ганконг
Чен Зігі, 5 гадоў, "Новы горад", выкладчык Дай В., Шанхай
Я Ланлан, 8 гадоў, "Мая з бацькам хата", выкладчык Ліанг Ч., Шанхай
Янг Янлінг, 9 гадоў, "Пейзаж у маім сэрцы", выкладчык Вей Н., Шанхай


Латвія

 

Дыплом лаурэата з медалём

Котане-Пілане Резія, 13 гадоў, "Вёска", выкладчык Аузіна Л., Кекава

Дыплом лаурэта

Фрайберга Емілія, 8 гадоў, "У маім горадзе", выкладчык Лагздіня С., Балдонэ
Віксніня Агнесэ, 6 гадоў, "Мой дзень нараджэння", выкладчык Музікантэ Е., Балдонэ

Дыплом

Вайрага Ласма, 10 гадоў, "Рыжская гавань", выкладчык Аугстікална А., Адажы
Громава Патріція, 12 гадоў, "Маленькі дзяцел", выкладчык Аузіна Л., Кекава
Скіпаре Кейта, 13 гадоў, "Пуня", выкладчык Аузіна Л., Кекава


Літва

 

Дыплом лаурэата з медалём

Грікпедіте Іева, 10 гадоў, "Дрэвы ў маёй вёсцы", выкладчык Тауянскене І., Салантай
Дзекантайтэ Раберта, 16 гадоў, "Мая зямля", выкладчык Тауянскене І., Салантай
Марцішутэ Уртэ, 10 гадоў, "Вечар", выкладчык Тауянскене І., Салантай
Мікутавічутэ Йогайле, 8 гадоў, "Фарбы маёй вёскі", выкладчык Таўянскене І., Салантай

Дыплом лаурэта

Друнгілайтэ Габрыэл, 16 гадоў, "Восень", выкладчык Таўянскене І., Салантай

Дыплом

Домаркайте Аурея, 10 гадоў, "Колеры маёй вёскі", выкладчык Тауянскене І., Салантай
Лянгвяніте Скайсте, 9 гадоў, "Мая дарога дахаты", выкладчык Тауянскене І., Салантай
Масюліте Орінта, 10 гадоў, "У вёсцы", выкладчык Рапаліте Д., Расейняй


Македонія

 

Дыплом

Цветкова Сара, 11 гадоў, "Караняплоды", выкладчык Кастовскі В., Скоп'е


Малдова

 

Дыплом лаурэата з медалём

Велчаў Іван, 12 гадоў, "Ноч", выкладчык Каранік А. В., Кахул

Дыплом

Мацэліка Іна, 14 гадоў, "Сонечны дзень", выкладчык Чусава К. Ф., Кахул
Папазу Габріэла, 14 гадоў, "Наш ураджай", выкладчык Дончава А. М., Кахул


Польшча

 

Дыплом лаурэата з медалём

Даробіс Ганна, 15 гадоў, "У порце", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Дуда Хелена, 18 гадоў, "Птушкі", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Казірод Павел, 11 гадоў, "У маім горадзе", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Кашэля Аліцыя, 9 гадоў, "Поле", выкладчык Хжановска-Малыс А., Глівіцэ
Котас Мікалай, 14 гадоў, "Мой горад", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Літэра Антоні, 18 гадоў, "Птушкі", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Літэра Антоні, 18 гадоў, "Эскіз вуліцы", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Мацёнчык Мілена, 18 гадоў, "Акры зерня", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Мічкурка Ягада, 14 гадоў, "Дзверы ў дом", выкладчык Вецковска М., Рыбнік
Новак Кінга, 18 гадоў, Блакітны адбітак", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Пала Яцэк, 17 гадоў, "Гурт 2", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Пала Яцэк, 17 гадоў, "Гурт", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Перужыньска Юлія, 15 гадоў, "Стары драўляны дом", выкладчык Вецковска М., Рыбнік
Семяноўска Ольга, 10 гадоў, "Дзень заканчэння збору ўраджаю", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Скочэк Эдыта, 10 гадоў, "Сябры", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Смолка Войцэх, 17 гадоў, "Набліжаецца вайна цемры", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Суханьска Юлія, 14 гадоў, "Панарама Гданьска", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Тваркоўска Наталія, 13 гадоў, "Драўляная хата ў горах", выкладчык Вецковска М., Рыбнік
Урбанска Наталія, 9 гадоў, "На ровары", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Харнаш Барталамей, 18 гадоў, "Тыя,  хто страціў жыццё ў канцэнтрацыйных лагерах", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Хрошч Наталія, 12 гадоў, "Гекон сярод камянёў", выкладчык Вецковска М., Рыбнік
Шлагорска Зузана, 10 гадоў, "Самая прыгожая садовая прадукцыя", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік

Дыплом лаурэта

Заяц Алена, 10 гадоў, "Сямейства птушак", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Кепіцка Зофія, 9 гадоў, "Падводны свет", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Патырка Вераніка, 18 гадоў, "Гэта было першае: прадчуванне птушак", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Раціс Юлія, 11 гадоў, "Анёл музыка", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Смотка Войцех, 17 гадоў, "Прыгажосць прыроды", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Собік Алівія, 10 гадоў, "Бацькоўства", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Спевак Катажына, 10 гадоў, "Дзяўчынка на лузе", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Стажэўска Аліцыя, 10 гадоў, "Сярод травы", выкладчык Хжановска-Малыс А., Глівіцэ
Цісак Аліцыя, 11 гадоў, "Дарункі зямлі жывёлам", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Цыптар Эмілія, 8 гадоў, "Падарожжа ў вёску", выкладчык Хжановска-Малыс А., Глівіцэ
Шарэк Зузана, 14 гадоў, "Драўляная хатка", выкладчык Вецковска М., Рыбнік

Дыплом

Беганоўскі Войцех, 6 гадоў, "Кошык з яблыкам", выкладчык Хжановска-Малыс А., Глівіцэ
Бобер Анна, 18 гадоў, "Спартсмен", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Вроблеўска Зофія, 17 гадоў, "Пейзаж", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Даробіс Зофія, 10 гадоў, "Каханне", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Дуда Хелена, 18 гадоў, "У лесу", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Жміевска Олівія, 11 гадоў, "Збожжа", выкладчык Хжановска-Малыс А., Глівіцэ
Катуцкі Ян, 13 гадоў, "Мой сабака і я", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Катуцкі Ян, 13 гадоў, "Спартоўцы", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Ласковска Анна, 6 гадоў, "Жывапісныя палі", выкладчык Хжановска-Малыс А., Глівіцэ
Лішка Ягода, 8 гадоў, "У маім восеньскім садзе", выкладчык Хжановска-Малыс А., Глівіцэ
Маркеўка Караліна, 12 гадоў, "Кот на канапе", выкладчык Вецковска М., Рыбнік
Міхалік Кінга, 15 гадоў, "Мая вёска", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Новак Кінга, 18 гадоў, "Хлопец", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Паробіс Анна, 15 гадоў, "Тыгр", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Пжэлож Наталія, 13 гадоў, "Вёска", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Сабаціньска Іаана, 17 гадоў, "Спартсмен", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Собік Ханна, 11 гадоў, "Берасцянка сярод лісця", выкладчык Вецковска М., Рыбнік
Станечэк Мілена, 12 гадоў, "Раніца", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік
Шхеда Вікторія, 13 гадоў, "У маім горадзе", выкладчык Качмарчык-Калуцка А., Рыбнік


Расія

 

Дыплом лаурэата з медалём

Абатураў Мікіта, 11 гадоў, "Сямейка", выкладчык Мяжэнная А. С., Омск
Абікенава Таццяна, 15 гадоў, "Канікулы ў Маскве", выкладчык Татаурава Т. Ф., Омск
Алехіна Васіліса, 11 гадоў, "Едзем з ураджаем дахаты з дачы", выкладчык Сіманава Т. А., Лесасібірск, Краснаярскі край
Аляксандрава Анастасія, 9 гадоў, "Сям'я мастака", выкладчык Алфёрава Т. В., Омск
Амбразевіч Ксенія, 9 гадоў, "Казачная восень", выкладчык Бараш А. А., Саратаў
Антрапенка Ганна, 12 гадоў, "У прыфрантавым лесе", выкладчык Варданян М. В., Омск
Антропенка Ганна, 12 гадоў, "Гарадскі трамвай", выкладчык Варданян М. В., Омск
Арсенцьева Паліна, 16 гадоў, "Рытмы горада", выкладчык Шартух А. У., Канск, Краснаярскі край
Артынберг Арына, 14 гадоў, "Склеп", выкладчык Іванаева В. У., Уфа, Башкартастан
Асадаў Дамір, 7 гадоў, "Мае гадаванцы", выкладчык Габеева А. В., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Бабаева Дар'я, 12 гадоў, "Чайкі-гаспадыні", выкладчык Багамолаў А. Я., Сочы, Краснадарскі край
Байцаеў Аляксандр, 6 гадоў, "Летні дождж", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Бакіева Анастасія, 10 гадоў, "Зімовае дрэва", выкладчык Кузуб А. А., Сцерлітамак, Башкартастан
Бархатава Дар'я, 13 гадоў, "Духавы аркестр", выкладчык Урбановіч Н. А., Лесасібірск, Краснаярскі край
Барысава Вераніка, 9 гадоў, "Партрэт з ігуанай", выкладчык Далеўскі Н. Э., Сочы, Краснадарскі край
Басавіна Аля, 7 гадоў, "Повар патрэбен заўсёды", выкладчык Жэрдзіна Т. А., Санкт-Пецярбург
Баярынцава Паліна, 12 гадоў, "Завея сорак пятага…", выкладчык Расамахіна І. У., Тара, Омская вобл.
Бегзаева Луіза, 8 гадоў, "Адны у хаце", выкладчык Ізосімаў Ю. Р., Масква
Бекетава Дар'я, 11 гадоў, "Сінія сны", выкладчык Троіцкая Ю. Я., Омск
Белаусава Анастасія, 16 гадоў, "Горад", выкладчык Карымава Н. М., Манчэгорск, Мурманская вобл.
Бечанова Алёна, 8 гадоў, "Старыя фатаграфіі", выкладчык Хубяцова Э. А., с. Акцябрскае, Прыгарадны р-н, Паўночная Асеція
Бікмаева Сафіна, 6 гадоў, "Ураджай. Прадавец на кірмашы", выкладчык Кузуб А. А., Сцерлітамак, Башкартастан
Бітараў Амір, 7 гадоў, "У грымёрнай", выкладчык Габеева А. В., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Бразгін Вячаслаў, 10 гадоў, "Мядзведзь", выкладчык Дзяреўніна А. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Бразгін Ягор, 11 гадоў, "Збор ураджаю", выкладчык Шпакава Т. Б., Омск
Броднікаў Віталій, 15 гадоў, "Поўдзень", выкладчык Урбановіч Н. А., Лесасібірск, Краснаярскі край
Букулава Інэса, 10 гадоў, "Паспела кукуруза", выкладчык Шманатава З. А., с. Акцябрскае, Прыгарадны р-н, Паўночная Асеція
Булатава Маргарыта, 8 гадоў, "Аўтапартрэт", выкладчык Піліпюк А. М., Уфа, Башкартастан
Булучэўская Соф'я, 11 гадоў, "Дары восені", выкладчык Шпакава Т. Б., Омск
Бякоеў Уладзiмiр, 11 гадоў, "Малітва", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Бялова Аляксандра, 15 гадоў, "Мой дом", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Бялова Аляксандра, 15 гадоў, "Ураджай", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Вастрацоў Кірыл, 12 гадоў, "Сноўборд", выкладчык Алфёрава Т. В., Омск
Вядзернікоў Уладзiмiр, 8 гадоў, "Лета", выкладчык Данягіна А. Ю., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Гагкаева Валерыя, 7 гадоў, "Мая сем'я", выкладчык Габеева А. В., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Галава Соф'я, 8 гадоў, "Зімовая раніца", выкладчык Сяргеева Н. Г., Сцерлітамак, Башкартастан
Гараніна Лізавета, 15 гадоў, "Усходні кірмаш", выкладчык Уліціна А. Б., Омск
Гарбунова Сафія, 8 гадоў, "Вечарам на лавачцы", выкладчык Піліпюк А. М., Уфа, Башкартастан
Гарбушына Ніна, 15 гадоў, "Вечар", выкладчык Сенцякова В. М., Воткінск, Удмурція
Гардзеева Улляна, 14 гадоў, "Зімовы двор", выкладчык Голубеў Г. Я., Уфа, Башкартастан
Гаўрылава Марыя, 6 гадоў, "Салодкі ўраджай", выкладчык Ражкова В. М., Уфа, Башкартастан
Гафураў Леў, 7 гадоў, "Арбузны ураджай", выкладчык Крупіна А. А., Омск
Гвоздзева Лізавета, 11 гадоў, "Адпачынак пасля працоўнага дня", выкладчык Мастыкіна К. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Глаголева Кацярына, 14 гадоў, "Горад на рацэ Іртыш", выкладчык Чабаева А. М., Омск
Даўлетбаева Эвеліна, 9 гадоў, "Захапленне", выкладчык Кузуб А. А., Сцерлітамак, Башкартастан
Даянава Каміла, 10 гадоў, "Ураджай. Вялікі ўраджай яблыкаў.", выкладчык Літвіненка А. В., Сцерлітамак, Башкартастан
Дзябісаў Марат, 6 гадоў, "Дары лесу", выкладчык Цахілава М. Т., с. Акцябрскае, Прыгарадны р-н, Паўночная Асеція
Дручынін Іван, 14 гадоў, "Мілада", выкладчык Голубеў Г. Я., Уфа, Башкартастан
Елісеенка Ульяна, 12 гадоў, "У вёсцы", выкладчык Пархун А. П., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Еўдакімава Маргарыта, 8 гадоў, "Гарбузы", выкладчык Троіцкая Ю. Я., Омск
Еўдакімава Соф'я, 12 гадоў, "Бабуля Акуліна Іванаўна". Ілюстрацыя да аповесці А.М. Горкага "Дзяцінства" , выкладчык Ізосімаў Ю. Р., Масква
Жакібаева Дзіляра, 14 гадоў, "Ураджай. Восеньскі нацюрморт.", выкладчык Гурава А. Я., Омск
Жоржас Лізавета, 13 гадоў, "Алёша і мама". Ілюстрацыя да аповесці А.М.Горкага "Дзяцінства", выкладчык Ізосімаў Ю. Р., Масква
Загуменава Екацярына, 14 гадоў, "Паветраная трывога", выкладчык Гемяр'янава С. М., Екацерынбург
Зубарава Сафія, 9 гадоў, "Аўтапартрэт", выкладчык Піліпюк А. М., Уфа, Башкартастан
Іванова Лізавета, 15 гадоў, "Арлекіна", выкладчык Нафікаў Д. Г., Лесасібірск, Краснаярскі край
Іванчанка Людміла, 17 гадоў, "На беразе Амура", выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Ісаева Варвара, 14 гадоў, "У пагоні за ветрам", выкладчык Мічнік Н. І., Омск
Ісаева Лізавета, 14 гадоў, "Вечар", выкладчык Мінчык Н. І., Омск
Кабулаў Вадзім, 12 гадоў, "У бязважкасці", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Кавальчук Яраслаў, 10 гадоў, "Цёплы вечар", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Кадзіеў Арсень, 13 гадоў, "У бабулі ў вёсцы", выкладчык Кільян А. Г., Сочы, Краснадарскі край
Казонаў Савва, 10 гадоў, "Лялечны тэатр", выкладчык Габеева А. В., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Калеснікава Марыя, 12 гадоў, "Я і мая гітара", выкладчык Варданян М. В., Омск
Кандзідатава Ганна, 12 гадоў, "Пленэр у Абхазіі", выкладчык Луганнікава Ю. П., Армавір, Краснадарскі край
Кандракова Ксенія, 9 гадоў, "Аўтапартрэт", выкладчык Піліпюк А. М., Уфа, Башкартастан
Каралева Дыяна, 12 гадоў, "У самалёце", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Карніенка Лізавета, 11 гадоў, "У садзе ў бабулі", выкладчык Чаркасава В. Я., Саратаў
Карсакова Арына, 6 гадоў, "Я не баязлівец, але я баюся", выкладчык Курышава В. Р., Уфа, Башкартастан
Карымаў Амір, 5 гадоў, "На роверах", выкладчык Валішына Р. І., Уфа, Башкартастан
Качура Майя, 14 гадоў, "Прадавец кавуноў", выкладчык Іванаева В. У., Уфа, Башкартастан
Квасава Дар'я, 10 гадоў, "Песах", выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Квасава Дар'я, 10 гадоў, "Сакавіты яблык", выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Кваша Фёдар, 8 гадоў, "Пачатак падарожжа", выкладчык Мельнікава Н. А., г.п. Мга, Кіраўскі р-н, Ленінградская вобл.
Кенінг Анастасія, 12 гадоў, "Лета ў вёсцы", выкладчык Крыўдава І. С., Омск
Кільдзібекава Дар'я, 14 гадоў, "Шлях", выкладчык Ганіеў І. А., Уфа, Башкартастан
Курлюта Вераніка, 6 гадоў, "Каштанка", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Кусраеў Максім, 8 гадоў, "Казачны вечар", выкладчык Габеева А. В., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Кушнарова Кацярына, 14 гадоў, "Горад", выкладчык Голубеў Г. Я., Уфа, Башкартастан
Лабада Кацярына, 15 гадоў, "Сакавік", выкладчык Казачэнка М. Ц., Лесасібірск, Краснаярскі край
Лабанава Наталля, 15 гадоў, "Доўгая дарога", выкладчык Смірнова Н. У., Омск
Ланг Ева, 11 гадоў, "Вайсковы шпіталь", выкладчык Варданян М. В., Омск
Лебядзева Крысціна, 15 гадоў, "Абаронцы Чорнага мора", выкладчык Мурашова Ж. Г., Сочы, Краснадарскі край
Левіна Наталля, 14 гадоў, "Дахі", выкладчык Мічнік Н. І., Омск
Лекава Ганна, 7 гадоў, "На прагулцы", выкладчык Габеева А. В., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Лукацкая Улляна, 13 гадоў, Ілюстрацыя да аповеда А.П.Чэхава "Каштанка", выкладчык Ізосімаў Ю. Р., Масква
Львова Варвара, 11 гадоў, "Збіраем ураджай", выкладчык Хасанава Л. А., Омск
Маймескул Мішэль, 12 гадоў, "Аўтапартрэт", выкладчык Мічнік Н. І., Омск
Маймескул Мішэль, 12 гадоў, "Мой пёс", выкладчык Мічнік Н. І., Омск
Макараў Багдан, 6 гадоў, "Чырвоная Шапачка", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Малеціна Аліна, 12 гадоў, "На берагах Обі", выкладчык Грамыка В. Ю., Навасібірск
Малявіна Юлія, 10 гадоў, "Рэпетыцыя", выкладчык Другава А. В., Рэўда, Свярдлоўская вобл.
Мамантава Варвара, 8 гадоў, "Хумай" (башкірская казка), выкладчык Літвіненка А. В., Сцерлітамак, Башкартастан
Манькова Кацярына, 14 гадоў, "Беламор'е", выкладчык Карымава Н. М., Манчэгорск, Мурманская вобл.
Маргіева Даяна, 10 гадоў, "Вясновая мелодыя", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Масюк Аліна, 13 гадоў, "Святы Мікалай над Сібірью", выкладчык Чабаева А. М., Омск
Махавікоў Аляксандр, 9 гадоў, "Вечарком", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Мацякоў Рыгор, 15 гадоў, "У рамонтнай майстэрні", выкладчык Татаурава Т. Ф., Омск
Мелкаедава Вераніка, 10 гадоў, "Там на невядомых дарожках…", выкладчык Піліпюк А. М., Уфа, Башкартастан
Мердзенава Марына, 8 гадоў, "У дзядулі ў горах", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Мілаванава Анастасія, 15 гадоў, "На кірмашы", выкладчык Ганчарова А. В., Ліпецк
Мухаметшына Яўгенія, 10 гадоў, "Ура! Перамога!", выкладчык Чысцякова М. А., Сцерлітамак, Башкартастан
Муштакова Ніна, 7 гадоў, "Мой прадзядуля-герой", выкладчык , Саратаў
Муштакова Ніна, 7 гадоў, "Салодкі яблык", выкладчык , Саратаў
Наскова Алена, 15 гадоў, "Вясёлы дзень", выкладчык Казачэнка М. Ц., Лесасібірск, Краснаярскі край
Невмяржыцкая Аліна, 11 гадоў, Без назвы, выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Падзерава Марыя, 8 гадоў, "Лета", выкладчык Кільян А. Г., Сочы, Краснадарскі край
Палікарпава Кацярына, 6 гадоў, "Ураджай", выкладчык Марсава І. А., Краснаярск
Панамарова Лізавета, 13 гадоў, "Выходзіў на палі аграном", выкладчык Ліпіна А. І., Калачынск, Омская вобл.
Папова Анастасія, 15 гадоў, "Аўтапартрэт у сонечным пакоі", выкладчык Татаурава Т. Ф., Омск
Паўлава Паліна, 14 гадоў, "Сяброўства", выкладчык Белазёрава Л. І., Омск
Пермякова Дар'я, 11 гадоў, "Партрэт сяброўкі", выкладчык Мяженная А. С., Омск
Петрасян Паліна, 7 гадоў, "Сонечны дзень", выкладчык Габеева А. В., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Петрышчава Ангеліна, 6 гадоў, "Мілка, дай сырадою!", выкладчык Хлебнікава Н. М., Ялец, Ліпецкая вобл.
Піліпюк Серафіма, 7 гадоў, "Вусаты-паласаты", выкладчык Піліпюк А. М., Уфа, Башкартастан
Піскароў Мацвей, 10 гадоў, "Салодкі кавун", выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Поляк Паліна, 12 гадоў, "Кулікі", выкладчык , Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Пракіна Марыя, 16 гадоў, "Вешалка", выкладчык Голубеў Г. Я., Уфа, Башкартастан
Пярвушына Анастаіся, 14 гадоў, "Ад савецкага Інфармбюро", выкладчык Гемяр'янава С. М., Екацерынбург
Пярова Яна, 11 гадоў, "Мой любы занятак", выкладчык Варданян М. В., Омск
Разуваеў Максім, 10 гадоў, "Мой сонечны горад", выкладчык Мастыкіна К. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Рамазанава Аміна, 13 гадоў, "Сельскія будні", выкладчык Пятрова К. П., Каспійск, Дагестан
Рафікава Анастасія, 16 гадоў, "Белыя ночы", выкладчык Самасюк В. А., Уфа, Башкартастан
Сайко Анастасія, 14 гадоў, "Нацюрморт", выкладчык Навасёлаў А. Ю., Уфа, Башкартастан
Сальнікава Паліна, 8 гадоў, "У мастацкай школе", выкладчык Данягіна А. Ю., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Самарын Мікіта, 16 гадоў, "Бабуля мая", выкладчык Чарвонапіскі В. С., Нефцекамск, Башкартастан
Самігуліна Азалія, 12 гадоў, "Прас і дзверы", выкладчык Голубеў Г. Я., Уфа, Башкартастан
Сапожнікава Лізавета, 9 гадоў, "Зіма", выкладчык Кісялёва Ю. В., Калачынск, Омская вобл.
Свянтецкая Юлія, 11 гадоў, "Ураджай сабраць - паўсправы! Трэба яго яшчэ перапрацаваць!", выкладчык Ягорава Н. У., Уладзімір
Семашка Глафіра, 7 гадоў, "Мама", выкладчык Ізосімаў Ю. Р., Масква
Семешка Кірыл, 6 гадоў, "Парк маёй станіцы", выкладчык Іванішчава В. У., Станіца Казанская, Каўказскі р-н, Краснадарскі край
Серафімава Ірына, 11 гадоў, "Ганак", выкладчык Піліпюк А. М., Уфа, Башкартастан
Серафімава Ірына, 11 гадоў, "Зімовы вечар", выкладчык Піліпюк А. М., Уфа, Башкартастан
Серафімава Ірына, 11 гадоў, "Пракат", выкладчык Голубеў Г. Я., Уфа, Башкартастан
Скатава Анастасія, 15 гадоў, "Каціны рай", выкладчык Белазёрава Л. В., Омск
Скрабкова Аліса, 9 гадоў, "Дзень перамогі", выкладчык Баярская Л. П., Кемерава
Скрыпнік Жаклін, 8 гадоў, "Сланечнікі", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Сліпанава Дар'я, 10 гадоў, "Пусты трамвай", выкладчык Піліпюк А. М., Уфа, Башкартастан
Смайлоўская Лізавета, 15 гадоў, "Яблыневы сад", выкладчык Гур'ева З. А., Севастопаль, Крым
Смірэнская Крысціна, 13 гадоў, "У вёсцы", выкладчык Хасанава Л. А., Омск
Суркова Анастасія, 12 гадоў, "Мой любы горад", выкладчык Смыслова Г. І., Мурам, Владзімірская обл.
Сурніна Крысціна, 9 гадоў, "Міхайла Патапыч", выкладчык Сямёнава Н. М., г.п. Цэментны, Няўянскі р-н, Свярдлоўская вобл.
Сутырына Элеанора, 14 гадоў, "Вясновыя клопаты", выкладчык Смірнова Н. У., Омск
Сыраватка Кацярына, 11 гадоў, "Лістапад", выкладчык Шчыкалёў А. М., Калачынск, Омская вобл.
Сырлыбаеў Дзяніс, 9 гадоў, "Гімнасты", выкладчык Хаматханава Р. Ф., Нефцекамск, Башкартастан
Сямёнава Соф'я, 16 гадоў, "Прыстань", выкладчык Баландзін В. І., Омск
Сяргееў Аляксандр, 10 гадоў, "Мелодыя курая", выкладчык Сяргеева Н. Г., Сцерлітамак, Башкартастан
Сяргееў Аляксандр, 10 гадоў, "Ураджай. Збор яблыкаў.", выкладчык Сяргеева Н. Г., Сцерлітамак, Башкартастан
Тарасава Ганна, 9 гадоў, "Рыбы", выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Ткачэнка Ганна, 13 гадоў, "Вясна прыйшла", выкладчык Белазёрава Л. І., Омск
Тубалеў Мацвей, 11 гадоў, "Капітаны", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Туліна Анжэла, 15 гадоў, "Партрэт мамы", выкладчык Халікава А. Р., Уфа, Башкартастан
Туманава Дар'я, 17 гадоў, "Начны чай", выкладчык Голубеў Г. Я., Уфа, Башкартастан
Тэдзеева Кіра, 8 гадоў, "Святочны перазвон", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Ульянава Аліна, 12 гадоў, "Аўтапартрэт", выкладчык Мічнік Н. І., Омск
Усманава Карына, 9 гадоў, "Чаяпіцце", выкладчык Галімава А. І., Благавешчанск, Башкартастан
Фарулін Аляксандр, 11 гадоў, "У друкарскай майстэрні", выкладчык Фазанава М. А., Гатчына, Ленінградская вобл.
Філіповіч Дар'я, 16 гадоў, "Пуня", выкладчык Голубеў Г. Я., Уфа, Башкартастан
Флэйшман Ангеліна, 10 гадоў, "У сінагозе", выкладчык Дзярэўніна А. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Фралёнак-Сняткова Валерыя, 16 гадоў, "У акна", выкладчык Смірнова Н. У., Омск
Фрыбус Ганна, 10 гадоў, "Несмяротны полк", выкладчык Мінчык Н. І., Омск
Хабалаева Аляксандра, 8 гадоў, "Любая мелодыя", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Хаміцкая Сафія, 12 гадоў, "Калядкі", выкладчык Ткаліч А. А., Омск
Хон Ева, 7 гадоў, "Партрэт мастака", выкладчык Валішына Р. І., Уфа, Башкартастан
Храмава Маргарыта, 8 гадоў, "Яблыкі паспелі", выкладчык Чарнова Т. Л., в. Няфедзьева, Ступінскі р-н, Маскоўская вобл.
Хусаінава Арына, 11 гадоў, "Я і мой кот", выкладчык Перыстава Л. М., Омск
Цаўкаева Аміна, 11 гадоў, "У бабулі", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Цімафеева Кіра, 5 гадоў, "Каток", выкладчык Кільян А. Г., Сочы, Краснадарскі край
Цхаўрэбава Маргарыта, 11 гадоў, "Птушыныя госці", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Чапурняк Марыя, 12 гадоў, "Дачка Рыбака", выкладчык Багамолаў А. Я., Сочы, Краснадарскі край
Чацвяргоў Мікіта, 8 гадоў, "Кавуны", выкладчык Дзярэўніна А. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Чванін Мікіта, 10 гадоў, "Скрыпач", выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Чыжова Соф'я, 15 гадоў, "Вечар", выкладчык Шчарбінін І. У., Масква
Шамігулава Соф'я, 14 гадоў, "Сюжэт", выкладчык Смірнова Н. У., Омск
Шляхаў Мацвей, 9 гадоў, "Асаед", выкладчык Пархун А. П., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Шпенглер Усевалад, 16 гадоў, "Рыбак", выкладчык Раманкоў У. А., Масква
Штукар Цімафей, 8 гадоў, "Мой сябар", выкладчык Ізосімаў Ю. Р., Масква
Шхутуеў Кірыл, 9 гадоў, "Манумент сяброўства", выкладчык Піліпюк А. М., Уфа, Башкартастан
Шэстакова Лана, 10 гадоў, "Чараўнік Ізумруднага горада", выкладчык Шэстакова Л. А., г.п. Мга, Кіраўскі р-н, Ленінградская вобл.
Ягуткіна Ульяна, 17 гадоў, "Персікі паспелі", выкладчык , Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Якаўлева Алена, 12 гадоў, "Тэатр марыянетак", выкладчык Далеўскі Э. А., Сочы, Краснадарскі край
Якаўлева Глафіра, 9 гадоў, "Са свайго агарода", выкладчык Кінцаль М. С., Уфа, Башкартастан
Янкус Ганна, 9 гадоў, "Сабачыя запрэжкі", выкладчык Альфёрава Т. В., Омск
Яршова Ганна, 7 гадоў, "Ура! Велізарны кавун вырас!!!", выкладчык Чарнова Т. Л., в. Няфедзьева, Ступінскі р-н, Маскоўская вобл.
Яфрэмава Дар'я, 11 гадоў, "Вясёлая гульня", выкладчык Варданян М. В., Омск

Дыплом лаурэта

Азанава Паліна, 15 гадоў, "Шматаблічная Сібір", выкладчык Шартух А. У., Канск, Краснаярскі край
Айзіна Арына, 11 гадоў, "Габрэйскі скрыпач", Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Айкіна Арына, 14 гадоў, "Кірунак галоўнага ўдару", выкладчык Урбановіч Н. А., Лесасібірск, Краснаярскі край
Аляксеева Вікторыя, 13 гадоў, "Пчаляр", выкладчык Другава А. В., Рэўда, Свярдлоўская вобл.
Аляксеева Дар'я, 10 гадоў, "Прагулка у парку", выкладчык Мастыкіна К. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Аляксеева Кацярына, 12 гадоў, "Нашы бабулі", выкладчык Троіцкая Ю. Я., Омск
Аляксеева Паліна, 8 гадоў, "Калядкі", выкладчык Львова Г. А., Ялец, Ліпецкая вобл.
Андрэева Валерыя, 8 гадоў, "Вясковае лета", выкладчык Чаркасава В. Я., Саратаў
Андрэенка Марына, 15 гадоў, "Непагода", выкладчык Данягіна А. Ю., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Ардасенава Алана, 8 гадоў, "Рыбак", выкладчык Габеева А. В., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Аўдзеева Вераніка, 12 гадоў, "Восеньскі дзень", выкладчык Палякова В. Ю., Стаўрапаль
Афзалава Амалія, 11 гадоў, "Замяло", выкладчык Гізатуліна Г. І., Акцябрскі, Башкартастан
Бабкова Меланія, 6 гадоў, "Яблычны Спас", выкладчык Крупіна А. А., Омск
Багамолава Валерыя, 9 гадоў, "Які ўраджай!", выкладчык Грыцай Л. У., г.п. Паўлаградка, Омская вобл.
Багдасаран Ганна, 7 гадоў, "Народны танец", выкладчык Новік І. Г., Сочы, Краснадарскі край
Багучарская Марыя, 8 гадоў, "Вуліцы нашага горада", выкладчык Матвеенка Ю. А., Навачаркаск, Растоўская вобл.
Барысава Марыя, 6 гадоў, "У дзядулявым садзе", выкладчык Вахрушава М. С., г.п. Акцябрскі, Люберэцкі р-н,  Маскоўская вобл.
Безель Мірон, 9 гадоў, "У вожыка - іголкі", выкладчык Прэснякова Я. М., Ніжні Тагіл, Свярдлоўская вобл.
Беккер Артур, 10 гадоў, "Я буду архітэктарам", выкладчык Арлова Л. М., с.Мікола-Паўлаўскае, Горнаўральскі р-н,  Свярдлоўская вобл.
Белацаркоўская Соф'я, 15 гадоў, "Малодшы брат - першакласнік", выкладчык Вінаградская Т. А., Абакан, Хакасія
Берандзеева Алена, 8 гадоў, "Котка", выкладчык Пархун А. П., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Берднікава Марына, 14 гадоў, "Провады", выкладчык Урбановіч Н. А., Лесасібірск, Краснаярскі край
Бялецкая Лізавета, 10 гадоў, "Бітва за Сталінград", выкладчык Лісіна Я. Я., Уфа, Башкартастан
Бяляева Вікторыя, 7 гадоў, "Мары ката", выкладчык Валішына Р. І., Уфа, Башкартастан
Валеева Юлія, 11 гадоў, "А ў мяне ў норцы каморачка", выкладчык Шальнева Г. У., Кумертаў, Башкартастан
Валошына Злата, 10 гадоў, "Сава", выкладчык Дзярэўніна А. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Вараб'ева Валерыя, 6 гадоў, "Ці ў садзе ў гародзе", выкладчык Крупіна А. А., Омск
Варнакова Лізавета, 16 гадоў, "Сцяжынка", выкладчык Раманкоў У. А., Масква
Васільева Віалета, 15 гадоў, "Сяброўка", выкладчык Пабілат Л. А., Омск
Вібэ Уладзімір, 12 гадоў, "Канікулы на вёсцы", выкладчык Караткова Л. Р., Ісількуль, Омская вобл.
Власава Ул'яна, 14 гадоў, "Палявая кухня", выкладчык Урбановіч Н. А., Лесасібірск, Краснаярскі край
Волгіна Кацярына, 10 гадоў, "Мой куток", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Вядзернікаў Аляксей, 9 гадоў, "Вандроўка па Расіі", выкладчык Канарэва Г. Л., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Гайсін Карым, 9 гадоў, "У поле", выкладчык Равілава Л. Г., Бірск, Башкартастан
Галубкова Васіліса, 6 гадоў, "Сябры", выкладчык Валішына Р. І., Уфа, Башкартастан
Гарланава Арына, 12 гадоў, "Вечар", выкладчык Мічнік Н. І., Омск
Гарэлкіна Глафіра, 14 гадоў, "Пераслаўль-Залескі", выкладчык Розанава М. Я., Масква
Гарэлкіна Глафіра, 14 гадоў, "Сенцы", выкладчык Розанава М. Я., Масква
Геваргян Лілія, 16 гадоў, "Легенды Башкартастана", выкладчык Чарвонапіскі В. С., Нефцекамск, Башкартастан
Герасімава Кіра, 8 гадоў, "Мый горад узімку", выкладчык Львова Г. А., Ялец, Ліпецкая вобл.
Гігалаева Эліна, 8 гадоў, "Мой горны край", выкладчык Цахілава М. Т., с. Акцябрскае, Прыгарадны р-н,  Паўночная Асеція
Горская Кацярына, 10 гадоў, "Страшылкі", выкладчык Маралёва К. Н., Сочы, Краснадарскі край
Грама Аліна, 11 гадоў, "Трывожнае лета 41-га", выкладчык Чаркасава В. Я., Саратаў
Давыд'ян Таццяна, 15 гадоў, "Падарожжа ў г. Санкт-Пецярбург", выкладчык Бойка Н. А., Станіца Казанская, Каўказскі р-н,  Краснадарскі край
Дадашова Тэта, 12 гадоў, "Жураўлік", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Дамарацкі Сцяпан, 8 гадоў, "Птушачка-невялічка", выкладчык Бараш А. А., Цюкалінск, Омская вобл.
Дароніна Анастаісія, 12 гадоў, "Прыбярэжны горад", выкладчык Варданян М. В., Омск
Джусоеў Аслан, 8 гадоў, "Герой СССР - асяцін Іса Пліеў", выкладчык Шманатава З. А., с. Акцябрскае, Прыгарадны р-н,  Паўночная Асеція
Дзмітрыеў Мікалай, 11 гадоў, "Дзікі кот", выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Дзярнова Ева, 13 гадоў, "Адпачынак на моры", выкладчык Лобава І. А., Омск
Дор'ева Алёна, 10 гадоў, "Нараджэнне Хрыстова", выкладчык Вауліна А. М., Кастрама
Дручынін Іван, 14 гадоў, "Храм", выкладчык Голубеў Г. Я., Уфа, Башкартастан
Дубікава Кацярына, 15 гадоў, "Горад у маім акне", выкладчык Далеўскі Э. А., Сочы, Краснадарскі край
Жылінская Дар'я, 13 гадоў, "Паркоўка", выкладчык Голубеў Г. Я., Уфа, Башкартастан
Жыянбаева Каміла, 11 гадоў, "Канатаходцы", выкладчык Хаматханава Р. Ф., Нефцекамск, Башкартастан
Зайкова Варвара, 10 гадоў, "Тэатр", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Зайцаў Сяргей, 12 гадоў, "Праводзіны на фронт", выкладчык Воліна Г. Ц., Называеўск, Омская вобл.
Закірава Яўгенія, 10 гадоў, "На рэпетыцыі", выкладчык Літвіненка А. В., Сцерлітамак, Башкартастан
Занегіна Арына, 5 гадоў, "Святое сямейства", выкладчык Хлебнікава Н. М., Ялец, Ліпецкая вобл.
Зарэчная Кацярына, 14 гадоў, "Рыбакі", выкладчык Мічнік Н. І., Омск
Захараў Дзмітры, 12 гадоў, "Гарадскі хлопец", выкладчык Амінева З. Х., Акцябрскі, Башкартастан
Зібараў Аляксандр, 8 гадоў, "Масленічныя  гулянні", выкладчык Хлебнікава Н. М., Ялец, Ліпецкая вобл.
Золатава Валерыя, 9 гадоў, "У вёсцы", выкладчык Герасімаў С. М., Сцерлітамак, Башкартастан
Зоціна Вольга, 9 гадоў, "Ураджайны год", выкладчык Расамахіна І. У., Тара, Омская вобл.
Зубцова Аліна, 10 гадоў, "Гілі", выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Іванова Сафія, 11 гадоў, "На пабыўку", выкладчык Вярбоўнікава А. У., Дудзінка, Таймырскі Далгана-Ненецкі р-н,  Краснаярскі край
Іназемцава Валянціна, 9 гадоў, "Марына Раскова - прыгожая і адважная", выкладчык Чаркасава В. Я., Саратаў
Ісламшына Арына, 10 гадоў, "Кацяняты", выкладчык Літвіненка А. В., Сцерлітамак, Башкартастан
Кабесава Лаура, 8 гадоў, "Асяцінскае свята", выкладчык Караева Э. М., с. Акцябрскае, Прыгарадны р-н,  Паўночная Асеція
Казанцаў Дзмітрый, 8 гадоў, "Увосень", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Казанцаў Дзмітрый, 8 гадоў, "Каштанка", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Калеснікава Марыя, 12 гадоў, "Зацішша перад боем", выкладчык Варданян М. В., Омск
Каменская Вікторыя, 14 гадоў, "На пчальніку", выкладчык Агафонава А. А., Валгадонск, Растоўская вобл.
Караблін Кірыл, 8 гадоў, "Від на царкву", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Карабліна Валерыя, 11 гадоў, "Песах", выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Каралёва Ала, 13 гадоў, "Гарадскія будні", выкладчык Аляксандрава Н. У., Омск
Карманава Марыя, 14 гадоў, "Скрыпачка", выкладчык Варданян М. В., Омск
Картаўцава Маргарыта, 8 гадоў, "Крумкач", выкладчык Дзятленка А. В., Калачынск, Омская вобл.
Карымава Лілія, 11 гадоў, "Дары Зуйбеды", выкладчык Хасанава Т. М., Акцябрскі, Башкартастан
Кірсанава Вера, 15 гадоў, "Ноч глуха,  зямля сыра,  ледзь вогнішча дыміцца", выкладчык Самадзелава В. У., Магнітагорск, Чалябінская вобл.
Кіс Дар'я, 15 гадоў, "Галоўны канвеер ВАЗа", выкладчык Муругаў Ю.А., Тальяці, Самарская вобл.
Кісліцына Алёна, 15 гадоў, "Горад у горах", выкладчык Мічнік Н. І., Омск
Кісялева Маргарыта, 9 гадоў, "Каштанка", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Кітаева Алеся, 11 гадоў, "Мой любы Омск", выкладчык Варданян М. В., Омск
Кічкова Элеанора, 9 гадоў, "Сябры", выкладчык Герасімаў С. М., Сцерлітамак, Башкартастан
Клімачкіна Карына, 12 гадоў, "Аўтапартрэт", выкладчык Мастыкіна К. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Косцін Цімафей, 8 гадоў, "Мая маці", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Косцін Цімафей, 8 гадоў, "Увечар", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Краўчанка Аліна, 14 гадоў, "Горад мары", выкладчык Мічнік Н. І., Омск
Крутаус Крысціна, 8 гадоў, "Птушка", Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Кубаева Элана, 7 гадоў, "Нацюрморт", выкладчык Пліева А. Л., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Кузняцова Вікторыя, 14 гадоў, "Даўно няма лістоў з фронту", выкладчык Гемяр'янава С. М., Екацерынбург
Кузняцова Дар'я, 14 гадоў, "Круты спуск", выкладчык Літвіненка В. В., Сцерлітамак, Башкартастан
Кулагіна Марыя, 16 гадоў, "Зімовы вечар", выкладчык Марчук А. А., Кемерава
Купрык Ганна, 14 гадоў, "Вуліцы любага горада", выкладчык Мазгавая А. І., Навачаркаск, Растоўская вобл.
Купрыянава Адэліна, 11 гадоў, "Вечар на лецішчы", выкладчык Лысенка М. М., Омск
Курбатава Ганна, 10 гадоў, "Нядзельная прагулка ў парку", выкладчык Мішукова А. А., Уладзімір
Курскіева Валерыя, 6 гадоў, "Пястуха", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Кускова Людміла, 16 гадоў, "Ахвяры вайны", выкладчык Ясная С. У., Белакурыха, Алтайскі край
Лангяман Эма, 7 гадоў, "Ураджайны год!", выкладчык Чарнова Т. Л., в. Няфедзьева, Ступінскі р-н,  Маскоўская вобл.
Лаўрынайціс Таццяна, 14 гадоў, "Танец ля агню", выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Лаўрышчава Ксенія, 7 гадоў, "Да ўсяночнай", выкладчык Хлебнікава Н. М., Ялец, Ліпецкая вобл.
Лімарэнка Соф'я, 11 гадоў, "Восень у горадзе", выкладчык Сербаева Н. М., Омск
Лукацкі Кірыл, 10 гадоў, "Храм", выкладчык Ізосімаў Ю. Р., Масква
Магамедбекава Віялета, 14 гадоў, "У Пераслаўлі", выкладчык Стацэвіч А. А., Масква
Маісеева Лізавета, 11 гадоў, "Сімхат Тора", выкладчык Дзярэўніна А. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Маісеева Надзежда, 9 гадоў, "У мяне ў двары", выкладчык Шальнева Г. У., Кумертаў, Башкартастан
Максютава Эліна, 13 гадоў, "Навагоднія забавы", выкладчык Грыгор'еў Ю. М., Уфа, Башкартастан
Малініна Мілана, 13 гадоў, "У цырульні", выкладчык Берастава Л. Т., Краснаярск
Манаева Аміна, 7 гадоў, "У надворку", выкладчык Валішына Р. І., Уфа, Башкартастан
Марашова Юлія, 6 гадоў, "Саспелы гарбуз", выкладчык Іванаева В. У., Уфа, Башкартастан
Маркава Валерыя, 15 гадоў, "Маё дзяцінства", выкладчык Шапавалаў У. Д., Крапоткін, Краснадарскі край
Маркевіч Арына, 14 гадоў, "Мой клас", выкладчык Алфёрава Т. В., Омск
Мартынава Анастаісія, 14 гадоў, "Дом з драконамі", выкладчык Чабаева А. М., Омск
Марцірасян Дыяна, 14 гадоў, "Армянскае вяселле", выкладчык Леўчанка І. В., Армавір, Краснадарскі край
Махавікоў Аляксандр, 9 гадоў, "Падрыхтоўка да палёту", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Мелкаедава Вераніка, 10 гадоў, "Снежань", выкладчык Голубеў Г. Я., Уфа, Башкартастан
Меньшыкава Сафія, 11 гадоў, "На дзіцячым спектаклі", выкладчык Варданян М. В., Омск
Міляшова Святлана, 12 гадоў, "Гутарка", выкладчык Наскова Ю. А., Лесасібірск, Краснаярскі край
Мітачкіна Ганна, 6 гадоў, "Шчодрае лета", выкладчык Вахрушава М. С., г.п. Акцябрскі, Люберэцкі р-н,  Маскоўская вобл.
Міхайлава Валерыя, 8 гадоў, "Зімовая прагулка па Пецярбургу", выкладчык Мельнікава Н. А., г.п. Мга, Кіраўскі р-н,  Ленінградская вобл.
Мотахава Лізавета, 16 гадоў, "Растоў Вялікі", выкладчык Смірнова Г. У., Манчэгорск, Мурманская вобл.
Навумава Ясенія, 9 гадоў, "Сустрэча", выкладчык Філатава Н. У., Уфа, Башкартастан
Ніканава Ангеліна, 13 гадоў, "Якая ахоўвае гарод", выкладчык Хасанава Т. М., Акцябрскі, Башкартастан
Нікуліна Кацярына, 11 гадоў, "Мой сад", выкладчык Мастыкіна К. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Нягіна Ксенія, 14 гадоў, "У тэатры", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Паланчук Марыя, 13 гадоў, "На ўскраіне", выкладчык Нескіна Я. А., Валгаград
Палкіна Ева, 6 гадоў, "Мае гадаванцы", выкладчык Валішына Р. І., Уфа, Башкартастан
Палякова Ксенія, 7 гадоў, "Від з акна", выкладчык Урсулава Ю. А., Валгаград
Пантыгіна Анжаліка, 12 гадоў, "Вулічныя музыкі", выкладчык Тарасенка Ю. А., Калачынск, Омская вобл.
Папова Алеся, 10 гадоў, "Страшылкі", выкладчык Маралёва К. Н., Сочы, Краснадарскі край
Папонаў Ян, 16 гадоў, "На вуліцы", выкладчык Раманкоў У. А., Масква
Папонаў Ян, 16 гадоў, "Набярэжная", выкладчык Раманкоў У. А., Масква
Пераскокава Паліна, 11 гадоў, "Габрэі", Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Лімарэнка Соф'я, 12 гадоў, "Акупацыя", выкладчык Сярбаева Н. М., Омск
Пляцёнкін Мікіта, 12 гадоў, "Сезон кавуноў", выкладчык Бялова А. Г., Омск
Прахіна Арына, 7 гадоў, "Снягурка", Саратаў
Пшанічнюк Паліна, 15 гадоў, "Лясны цар", выкладчык Самасюк В. А., Уфа, Башкартастан
Пярова Паліна, 11 гадоў, "Вывядзенне качанят", выкладчык Бойка Н. А., Станіца Казанская, Каўказскі р-н,  Краснадарскі край
Пятрышчава Ангеліна, 6 гадоў, "Эх,  пракачу!", выкладчык Львова Г. А., Ялец, Ліпецкая вобл.
Разяпава Каміла, 15 гадоў, "Будні", выкладчык Грыгор'еў Ю. М., Уфа, Башкартастан
Рахімава Карына, 15 гадоў, Байка І.А.Крылова "Куфэрак", выкладчык Шмідт Я. А., Сцерлітамак, Башкартастан
Рашэўская Анастасія, 14 гадоў, "Яхты спускаюць у ваду", выкладчык Муругаў Ю.А., Тальяці, Самарская вобл.
Рыжыкаў Даніла, 11 гадоў, "Бабуля робіць загатоўкі на зіму", выкладчык Шпакова Т. Б., Омск
Салаўчанкова Дарына, 9 гадоў, "Трам та-ра-рам", выкладчык Мастыкіна К. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Сасноўцава Марыя, 15 гадоў, "Падарожжа ў Піцер", выкладчык Уліцін С. С., Омск
Саўчанка Аксана, 14 гадоў, "Рускае поле", выкладчык Смірнова Н. У., Омск
Светкіна Аліса, 10 гадоў, "Сустрэча ветэранаў", выкладчык Чаркасава В. Я., Саратаў
Селяменева Ангеліна, 11 гадоў, "Страшылкі", выкладчык Маралёва К. Н., Сочы, Краснадарскі край
Сівіна Кацярына, 12 гадоў, "У музеі", выкладчык Шчарбінін Б. С., Юрга, Кемераўская вобл.
Суйкова Анастасія, 15 гадоў, "У садзе", Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Сухава Алена, 12 гадоў, "На горцы", выкладчык Ляшчова В. А., Уладзімір
Сяменава Паліна, 9 гадоў, "Мост закаханых", выкладчык Піліпюк А. М., Уфа, Башкартастан
Тайчуева Ада, 10 гадоў, "На адпачынку", выкладчык Алфёрава Т. В., Омск
Талетова Ганна, 16 гадоў, "Зімовы пейзаж", выкладчык Раманкоў У. А., Масква
Тамаева Аміна, 11 гадоў, "Асяцінскі танец", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Тахмазян Арына, 8 гадоў, "Зебры і жырафы", выкладчык Далеўскі Т. Л., Сочы, Краснадарскі край
Тубалеў Мацвей, 11 гадоў, "Чысты горад", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Тургунава Аляксандра, 8 гадоў, "Птушкі", выкладчык Дзярэўніна А. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Фрыман Антон, 12 гадоў, "Зімой на лыжах", выкладчык Алфёрава Т. В., Омск
Фядорына Кацярына, 15 гадоў, "Прагулка", выкладчык Неупакоева Я. В., Омск
Харахнава Марыя, 10 гадоў, "Прагулка ў парку", выкладчык Татаурава Т. Ф., Омск
Хестанава Дана, 10 гадоў, "Куток Уладзікаўказа", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Хіцева Арына, 12 гадоў, "У садзе", выкладчык Хасанава Л. А., Омск
Хрусталёва Сняжана, 16 гадоў, "Мая майстэрня", выкладчык Факаў У. Ф., Уфа, Башкартастан
Хуснетдзінава Аліна, 12 гадоў, "Башкірскі танец", выкладчык Чысцякова М. А., Сцерлітамак, Башкартастан
Цвяткова Варвара, 11 гадоў, "Страшылкі", выкладчык Маралёва К. Н., Сочы, Краснадарскі край
Цігіева Адэль, 5 гадоў, "Прагулка пад дажджом", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Цімафеева Валерыя, 14 гадоў, "Каштоўная знаходка", выкладчык Данілава Н. В., Салават, Башкартастан
Цімафеева Вікторыя, 16 гадоў, "Поўдзень", выкладчык Яшын В. С., Уфа, Башкартастан
Цхаўрэбава Аіда, 6 гадоў, "У горах", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Цюліс Арына, 12 гадоў, "Жыў у нас неяк музыкант", выкладчык Амінева З. Х., Акцябрскі, Башкартастан
Чадаева Екацярына, 15 гадоў, "Непагода", выкладчык Мышава А. С., Омск
Чакушкіна Наталля, 12 гадоў, "На рыбалцы", выкладчык Гурава А. Я., Омск
Чарыкаў Ілля, 15 гадоў, "Сакавік у Сібіры", выкладчык Вінаградская Т. А., Абакан, Хакасія
Чорная Мілена, 8 гадоў, "На прагулцы з Тошкам", выкладчык Сладчык С. М., Сочы, Краснадарскі край
Чорная Яраслава, 14 гадоў, "Восеньскае багацце", выкладчык Бірук Т. А., Сочы, Краснадарскі край
Чыжова Соф'я, 15 гадоў, "Пейзаж", выкладчык Шчарбінін І. У., Масква
Чыжова Соф'я, 15 гадоў, "Возера", выкладчык Шчарбінін І. У., Масква
Чэрнікава Лізавета, 14 гадоў, "Вечаровы Омск", выкладчык Чармашэнцаў А. А., Омск
Шайкіна Вераніка, 8 гадоў, "Мой тата", выкладчык Пабілат Л. А., Омск
Шаламаў Аляксандр, 13 гадоў, "У аўтобусе", выкладчык Селязнёва А. А., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Шамарын Павел, 10 гадоў, "Цяжкі бой", выкладчык Ажарэльева Н. В., Пенза
Шаньгін Іван, 15 гадоў, "Індустрыйны пейзаж", выкладчык Калачэўскі Я. Ю., Уфа, Башкартастан
Шараева Марыя, 14 гадоў, "Чатыры сястры", выкладчык Кузняцова В. Ю., Рэўда, Свярдлоўская вобл.
Шарыпава Карына, 15 гадоў, "Багаты ўраджай", выкладчык Шмідт Я. А., Сцерлітамак, Башкартастан
Шатравіна Вікторыя, 15 гадоў, "Азоўскі рынак", выкладчык Сідзельнікава М. С., Навачаркаск, Растоўская вобл.
Швячыхіна Валерыя, 16 гадоў, "Стэпы Хакасіі", выкладчык Вінаградская Т. А., Абакан, Хакасія
Шумілава Алена, 14 гадоў, "Дзяцінства", выкладчык Наскова Ю. А., Лесасібірск, Краснаярскі край
Шцепа Яўгенія, 15 гадоў, "Садоўнік", выкладчык Смірнова Н. У., Омск
Шытава Анастасія, 16 гадоў, "Дожджык", выкладчык Шапавалаў У. Д., Крапоткін, Краснадарскі край
Юдзіна Аліса, 11 гадоў, "Вяртанне герояў", выкладчык Варданян М. В., Омск
Юлашава Саміра, 7 гадоў, "Мае сябры", выкладчык Сяргеева Н. Г., Сцерлітамак, Башкартастан
Юшкова Алёна, 14 гадоў, "Да хаты", выкладчык Сямёнава Н. П., г.п. Ува, Удмурція
Ягуткіна Ульяна, 17 гадоў, "Горы", Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Язава Анастасія, 11 гадоў, "Горад працоўны", выкладчык Чабаева А. М., Омск
Якімава Аляксандра, 14 гадоў, "Мой дом", выкладчык Бойка Н. А., Станіца Казанская, Каўказскі р-н,  Краснадарскі край
Ярлыкоў Рыгор, 9 гадоў, "Вызваленне Яльца. 9 снежня 1941 г.", выкладчык Хлебнікава Н. М., Ялец, Ліпецкая вобл.
Ярмухаметава Аміна, 10 гадоў, "Агідэль", выкладчык Хайбуліна Э. І., Сцерлітамак, Башкартастан

Дыплом

Абрасімаў Аляксей, 14 гадоў, "...Пра баі,  гарэлішчы,  пра сяброў,  таварышаў...", выкладчык Махмутаў С. М., Сцерлітамак, Башкартастан
Абрашына Аксіння, 7 гадоў, "Нацюрморт з кавуном", выкладчык Пархун А. П., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Абсалямава Аіша, 6 гадоў, "Стамілася", выкладчык Валішына Р. І., Уфа, Башкартастан
Аверына Вераніка, 12 гадоў, "Восень", выкладчык Сямёнава Н. М., г.п. Цэментны, Няўянскі р-н,  Свярдлоўская вобл.
Агафонава Аліна, 12 гадоў, "Алень", выкладчык Прасветава В. А., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Азарава Кацярына, 16 гадоў, "Нядзеля", выкладчык Шапавалаў У. Д., Крапоткін, Краснадарскі край
Акуляшына Агата, 17 гадоў, "Дары восені", выкладчык Саліхімава Э. М., Туймазы, Башкартастан
Акунаева Адэліна, 16 гадоў, "Я яшчэ жывы!" па кн. М.Карыма "Доўгае-доўгае дзяцінства", выкладчык Махмутаў С. М., Сцерлітамак, Башкартастан
Алікберава Таміла, 8 гадоў, "Вясновыя праменьчыкі", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Алімава Аліса, 14 гадоў, "Бабуля пралля", выкладчык Папова В. І., Арол
Альшанская Карына, 12 гадоў, "Дачныя загатоўкі", выкладчык Буторына П. В., Міжрэчанск, Кемераўская вобл.
Аляксандрава Анастасія, 14 гадоў, "На акне", выкладчык Гурава А. Я., Омск
Аляксандрава Валерыя, 12 гадоў, "Фініст - ясны сокал", выкладчык Літвіненка В. В., Сцерлітамак, Башкартастан
Аляксеева Сафія, 14 гадоў, "Ворагі спалілі родную хату", выкладчык Гемяр'янава С. М., Екацерынбург
Амінева Азалія, 6 гадоў, "Ага,  патрапіўся!", выкладчык Валішына Р. І., Уфа, Башкартастан
Анан'ева Дар'я, 11 гадоў, "Снег ідзе", выкладчык Дзінікеева А. А., Акцябрскі, Башкартастан
Анікін Елісей, 6 гадоў, "Ліскі", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Анісімава Алеўтына, 12 гадоў, "На ганку", выкладчык Собалева М. Г., Іркуцк
Ануфрыева Паліна, 8 гадоў, "Мой горад", выкладчык Грамыка В. Ю., Навасібірск
Ардзіванаў Марсэль, 14 гадоў, "Урадзілася бульбачка", выкладчык Валіулін Р. Р., Кумертаў, Башкартастан
Архіпава Арына, 6 гадоў, "Наш гонар - маракі!", выкладчык Глазырына Ю. А., Іжэўск, Удмурція
Арцемава Лізавета, 6 гадоў, "Памагаты", выкладчык Локцева К. М., Амурск, Хабараўскі край
Арыстава Анастасія, 8 гадоў, "Сяброўкі", выкладчык Другава А. В., Рэўда, Свярдлоўская вобл.
Арышава Паліна, 8 гадоў, "Канцэрт для параненых", выкладчык Галкіна А. А., Дзіўнагорск, Краснаярскі край
Астаніна Дарына, 6 гадоў, "Пётр Ільіч Чайкоўскі", выкладчык Глазырына Ю. А., Іжэўск, Удмурція
Афанасьева Анастасія, 13 гадоў, "Рысь", выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Афанасьева Паліна, 10 гадоў, "Саліх бабай - ветэран", выкладчык Фаляхава Г. Р., Акцябрскі, Башкартастан
Ахаева Амінат, 11 гадоў, Чачэнскае вяселле", выкладчык Лобава І. А., Омск
Ахметгаліна Маргарыта, 15 гадоў, "Хрост князя Уладзіміра", выкладчык Самасюк В. А., Уфа, Башкартастан
Ахтарава Ангеліна, 14 гадоў, "Травень сорак пятага", выкладчык Маладых Т. М., Лангепас, Цюменская вобл.,  ХМАА-ЮГРА
Ашроева Аліна, 11 гадоў, "Вечаровы горад", выкладчык Трохіна Н. В., Масква
Бабікаў Макар, 10 гадоў, "Сарока -белабока  кашу варыла", выкладчык Літвіненка А. В., Сцерлітамак, Башкартастан
Бабіна Варвара, 7 гадоў, "Суседзі", выкладчык Халітаў В. У., Уфа, Башкартастан
Бабчанка Ксенiя, 15 гадоў, "Сталявар - гэта мой дзед", выкладчык Кузняцова Л. І., Омск
Бабылёва Лізавета, 11 гадоў, "Ураджай кавуноў", выкладчык Пархун А. П., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Багаева Альма, 7 гадоў, "На прагулцы", выкладчык Пліева А. Л., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Баева Анастасія, 11 гадоў, "Каляды", выкладчык Ткаліч А. А., Омск
Бакірава Ріната, 7 гадоў, "На самакаце я качу", выкладчык Тутаева І. Г., Белябей, Башкартастан
Баланава Дыяна, 11 гадоў, "Вясёлы клоўн", выкладчык Пархун А. П., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Балахонава Аляксандра, 5 гадоў, "Вясёлыя сяброўкі", выкладчык , Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Бандарэнка Мікіта, 7 гадоў, "Парашутысты", выкладчык Бегракян Т. С., Станіца Казанская, Каўказскі р-н,  Краснадарскі край
Банных Валерыя, 9 гадоў, "Збор яблыкаў", выкладчык Ушакова А. М., Омск
Барадач Марыя, 14 гадоў, "Зіма", выкладчык Караткова Л. Р., Ісількуль, Омская вобл.
Баранава Валерыя, 8 гадоў, "Дружная сям'я", выкладчык Другава А. В., Рэўда, Свярдлоўская вобл.
Бархатава Дарья, 12 гадоў, "Пасля збору ўраджаю", выкладчык Рудэнка Е. В., Калінінград
Бархатава Паліна, 7 гадоў, "Найсмачны мёд", выкладчык Варданян М. В., Омск
Барцова Соф'я, 11 гадоў, "Бурундук", выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Батыгін Мікіта, 12 гадоў, "Восень", выкладчык Баландзін В. І., Омск
Баўск Анастасія, 15 гадоў, "Поўнач", выкладчык Ролева А. У., Краснаярск
Бахірава Паліна, 13 гадоў, "Паспелі яблыкі ў садзе", выкладчык Пархун А. П., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Бахціна Арына, 6 гадоў, "За каляднай вадой", выкладчык Хлебнікава Н. М., Ялец, Ліпецкая вобл.
Бачкарова Дар'я, 12 гадоў, "У мастацкую школу", выкладчык Смыслова Г. І., Мурам, Владзімірская обл.
Башкірцава Крысціна, 14 гадоў, "Рыбакі на Волге", выкладчык Муругаў Ю. А., Тальяці, Самарская вобл.
Башмакова Аліна, 8 гадоў, "Наш паўночны ўраджай!", выкладчык Кіц В. А., Ханты-Мансійск, Цюменская вобл.,  ХМАА-ЮГРА
Белакрылая Вікторыя, 9 гадоў, "Нядзельная прагулка", выкладчык Іванова А. У., Сярдобск, Пензенская вобл.
Бенеська Аляксандра, 7 гадоў, "Урокі мудрасці і дабрыні", выкладчык Хлебнікава Н. М., Ялец, Ліпецкая вобл.
Болатава Вераніка, 10 гадоў, "Суседзі", выкладчык Вастрацова І. І., Нефцекамск, Башкартастан
Брутчыкава Лізавета, 8 гадоў, "Маракі", выкладчык Галкіна А. А., Дзіўнагорск, Краснаярскі край
Бударына Ксенія, 7 гадоў, "Увесь ураджай для мышак 2020 г.", выкладчык Чарнова Т. Л., в. Няфедзьева, Ступінскі р-н,  Маскоўская вобл.
Бузанава Надзея, 16 гадоў, "Прагулка зімою", выкладчык Шапавалаў У. Д., Крапоткін, Краснадарскі край
Бутыліна Паліна, 10 гадоў, "Лыжнікі", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Бялова Алекс, 15 гадоў, "Нацюрморт з ілюстрацыяй", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Бялова Аляксандра, 15 гадоў, "На дачы бабулі", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Бялых Аліса, 8 гадоў, "Дзень нараджэння!", выкладчык Хлебнікава Н. М., Ялец, Ліпецкая вобл.
Бянкіна Лілія, 12 гадоў, "Першы снег", выкладчык Віркунена З. І., Омск
Бярэзікава Дар'я, 13 гадоў, "Наліўныя яблычкі", выкладчык Кузняцова Л. І., Омск
Вайтальянава Эліна, 8 гадоў, "Карабель", выкладчык Спіцына Н. Ю., Краснаярск
Валабуева Улада, 10 гадоў, "Новы экзэмпляр", выкладчык Чабаева А. М., Омск
Валіева Вікторыя, 11 гадоў, "Наперад! Да перамогі!", выкладчык Саліхімава Э. М., Туймазы, Башкартастан
Валіева Дар'я, 10 гадоў, "Мой родны Башкартастан!", выкладчык Вастрацова І. І., Нефцекамск, Башкартастан
Валіева Дар'я, 10 гадоў, "Восень - пара ўрадлівасці!", выкладчык Вастрацова І. І., Нефцекамск, Башкартастан
Валошына Арына, 12 гадоў, "Раніца ў вёсцы", выкладчык Алфёрава Т. В., Омск
Вараксіна Ева, 14 гадоў, "Я люблю свой горад", выкладчык Дзярэўніна А. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Васільева Віалета, 15 гадоў, "У акна", выкладчык Пабілат Л. А., Омск
Вафіна Каміла, 12 гадоў, "Татарскае свята "Дзень гракоў", выкладчык Сіразэтдзінава Л. Ю., Казань, Татарстан
Вашчанка Сафія, 14 гадоў, "Зімой у бабулі", выкладчык Кіслічэнка А. А., Стаўрапаль
Віськіна Эліна, 8 гадоў, "Вясёлы повар", выкладчык Смірнова Н. У., Омск
Волагдзіна Паліна, 12 гадоў, "Сіненькая хустачка", выкладчык Мяцелкіна К. М., Шуя, Іванаўская вобл.
Вострыкава Адэліна, 5 гадоў, "Чысцім зубкі раніцай", выкладчык Глазырына Ю. А., Іжэўск, Удмурція
Вядзернікава Соф'я, 11 гадоў, "Збор ураджаю", выкладчык Мастыкіна К. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Вялікі Глеб, 12 гадоў, "Сельскія будні', выкладчык Літвіненка В. В., Сцерлітамак, Башкартастан
Габідуліна Яна, 15 гадоў, "Праца ў поле. ЛТО.", выкладчык Іванаева В. У., Уфа, Башкартастан
Габідуліна Яна, 15 гадоў, "У мяне памідоры свяжэй!", выкладчык Іванаева В. У., Уфа, Башкартастан
Гагічаева Эліна, 11 гадоў, "У бабулі в агародзе", выкладчык Цахілава М. Т., с. Акцябрскае, Прыгарадны р-н,  Паўночная Асеція
Гадзацава Яна, 14 гадоў, "Школьная перамена", выкладчык Пліева А. Л., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Газацава Вікторыя, 7 гадоў, "Казка пра цара Салтана", выкладчык Габеева А. В., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Галеева Эвеліна, 6 гадоў, "Добры настрой", выкладчык Валішына Р. І., Уфа, Башкартастан
Галіахметава Эліна, 14 гадоў, "Рэпетыцыя", выкладчык Данілава Н. В., Салават, Башкартастан
Галубкова Васіліса, 6 гадоў, "Птушкі", выкладчык Валішына Р. І., Уфа, Башкартастан
Галяутдзінава Карына, 7 гадоў, "Снеданне", выкладчык Лісіна Я. Я., Уфа, Башкартастан
Гараеў Цімур, 7 гадоў, "Бабулін ураджай", выкладчык , Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Гарбунова Лізавета, 12 гадоў, "Маразок", выкладчык Пярова І. А., Сасновы Бор, Ленінградская вобл.
Гарнакова Наталля, 14 гадоў, "На лецішчы", выкладчык Самсонава С. С., Лесасібірск, Краснаярскі край
Гасанава Айнур, 7 гадоў, "Дары прыроды", выкладчык Кошчанка Г. А., Апаціты, Мурманская вобл.
Гасіева Эллада, 8 гадоў, "На прагулцы", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Гаус Яна, 7 гадоў, "Рассыпалася купля", выкладчык Кінцаль М. С., Уфа, Башкартастан
Гізатуліна Дзіляра, 13 гадоў, "Сучасная музыка", выкладчык Урбановіч Н. А., Лесасібірск, Краснаярскі край
Гімадзеева Каміла, 12 гадоў, "Ненаглядная прыгажосць", выкладчык Літвіненка В. В., Сцерлітамак, Башкартастан
Гладкова Віалета, 6 гадоў, "Карова маёй бабулі", выкладчык Іванішчава В. У., Станіца Казанская, Каўказскі р-н,  Краснадарскі край
Глебава Валерыя, 11 гадоў, "Зіма!", выкладчык Панкова С. І., Омск
Гонтава Аліна, 14 гадоў, "Чаяванне ў садзе", выкладчык Дзярэўніна А. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Гразнова Марына, 14 гадоў, "Абаронцы Севастопаля", выкладчык Маладых Т. М., Лангепас, Цюменская вобл.,  ХМАА-ЮГРА
Грастава Анастаісія, 14 гадоў, "Нядзельная раніца", выкладчык Чарвонапіскі В. С., Нефцекамск, Башкартастан
Грачова Кіра, 9 гадоў, "Хатка для птушак", выкладчык Другава А. В., Рэўда, Свярдлоўская вобл.
Гудалава Варвара, 13 гадоў, "Раненне", выкладчык Ушакова А. М., Омск
Гурава Анастасія, 11 гадоў, "Яблычны ўраджай", выкладчык Піткевіч Н. У., Омск
Герасімава Паліна, 15 гадоў, "Садоўнік", выкладчык Гарбунова Т. В., г.п. Цэментны, Няўянскі р-н,  Свярдлоўская вобл.
Дамашова Лізавета, 12 гадоў, "На кірмашы ўраджай", выкладчык Свешнікава А. Ю., Омск
Данілава Кацярына, 10 гадоў, "Садоўнік", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Даўлетбаева Лэйла, 8 гадоў, "Чыпаліна", выкладчык Ражкова В. М., Уфа, Башкартастан
Дворнікава Соф'я, 15 гадоў, "Тэатр", выкладчык Муругаў Ю. А., Тальяці, Самарская вобл.
Дзеплава Аліса, 10 гадоў, "Прыбіранне ў хаце", выкладчык Далеўскі Э. А., Сочы, Краснадарскі край
Дзібаева Айсылу, 15 гадоў, "Збор ліпавага цвету", выкладчык Бадзькоўкая М. Б., Уфа, Башкартастан
Дзягай Ганна, 16 гадоў, "Мой горад", выкладчык Наскова М. У., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Дз'якун Раман, 9 гадоў, "На фронт", выкладчык Новікава А. П., г.п. Паўлаградка, Омская вобл.
Дмітрыева Міла, 9 гадоў, "Нарэзаныя яблычкі", выкладчык Кінцаль М. С., Уфа, Башкартастан
Доўбня Ксенія, 12 гадоў, "Блакада", выкладчык Вярбоўнікава А. У., Дудзінка, Таймырскі Далгана-Ненецкі р-н,  Краснаярскі край
Дружыніна Дарь'я, 10 гадоў, "Казачнае падарожжа", выкладчык Другава А. В., Рэўда, Свярдлоўская вобл.
Дэкер Сафія, 5 гадоў, "Балярыны", выкладчык Басарэеў Э. Ю., Уфа, Башкартастан
Еранасян Ганна, 12 гадоў, "Лета. Рамонкі", выкладчык Раманчук К. Г., Омск
Жылкіна Наталля, 14 гадоў, Карэла-фінскі эпас "Калевала", выкладчык Махмутаў С. М., Сцерлітамак, Башкартастан
Зайкова Кацярына, 14 гадоў, "Сталявары", выкладчык Лялькіна І. М., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Зайцава Варвара, 12 гадоў, "За кулісамі", выкладчык Ткаліч А. А., Омск
Зайцава Марыя-, 11 гадоў, "Вясёлы ўлоў", выкладчык Дунаева І. Г., Паўночнаўральск, Свярдлоўская вобл.
Зарыпава Эліна, 13 гадоў, "Памяці Д. Хварастоўскага", выкладчык Казачэнка М. Ц., Лесасібірск, Краснаярскі край
Захарава Соф'я, 14 гадоў, "Добрая восень прыйшла", выкладчык Панкова С. І., Омск
Зеляняк Анастасія, 15 гадоў, "Метамарфозы", выкладчык Холадава Н. П., Кемерава
Зыкава Ульяна, 12 гадоў, "Масты Навасібірска", выкладчык Грамыка В. Ю., Навасібірск
Іванова Карына, 12 гадоў, "Вандроўныя артысты", выкладчык Хаматханава Р. Ф., Нефцекамск, Башкартастан
Іванова Ксенія, 10 гадоў, "Чапля", выкладчык Мастыкіна К. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Іванова Надзея, 16 гадоў, "Аднаразовыя", выкладчык Голубеў Г. Я., Уфа, Башкартастан
Ігнатовіч Дар'я, 15 гадоў, "Мадэльны цэх ВАЗа", выкладчык Муругаў Ю. А., Тальяці, Самарская вобл.
Іконамава Вікторыя, 14 гадоў, "Вёсачка мая", выкладчык Анікіенка І. С., Армавір, Краснадарскі край
Ільіна Юлія, 12 гадоў, "Прыбіранне парка", выкладчык Бойка Н. А., Станіца Казанская, Каўказскі р-н,  Краснадарскі край
Ільюшэнка Надзея, 12 гадоў, "Горад расце", выкладчык Чабаева А. М., Омск
Індзюкова Паліна, 14 гадоў, "Выпаў снег", выкладчык Смірнова Н. У., Омск
Ісайкіна Дар'я, 9 гадоў, "Залатая рыбка", выкладчык Неўздаймішапка А. В., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Ішчанка Лізавета, 12 гадоў, "У акенца", выкладчык Пабілат Л. А., Омск
Кавалёва Надзежда, 14 гадоў, "Нядзельная раніца", выкладчык Вялічка А. Ф., Магнітагорск, Чалябінская вобл.
Кавалеў Міхаіл, 7 гадоў, "Мая котка Васіліса", выкладчык Куцепава В. С., Кемерава
Каданцава Ева, 6 гадоў, "Матуля", выкладчык Басарэеў Э. Ю., Уфа, Башкартастан
Казіеў Уладзімір, 10 гадоў, "Старажытныя войны", выкладчык Габеева А. В., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Казлоў Ягор, 12 гадоў, "Белка і Стрэлка", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Казлоўская Ірына, 16 гадоў, "У сталярнай майстэрні", выкладчык Палій І. В., Крапоткін, Краснадарскі край
Казуева Юлія, 13 гадоў, "На саратаўскіх палях", выкладчык Чаркасава В. Я., Саратаў
Калімуліна Паліна, 10 гадоў, "Ураджай. Яблычны спас", выкладчык Сяргеева Н. Г., Сцерлітамак, Башкартастан
Калінічэнка Арына, 16 гадоў, "Травень 45. Вяртанне.", выкладчык Гаўрылава А. П., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Камкова Дар'я, 9 гадоў, "Кавуновы частунак", выкладчык Чарнова Т. Л., в. Няфедзьева, Ступінскі р-н,  Маскоўская вобл.
Канавалава Сафія, 12 гадоў, "Тэатр Глобус", выкладчык Грамыка В. Ю., Навасібірск
Канаўчанка Дыяна, 11 гадоў, "Башкірская зямля", выкладчык Вастрацова І. І., Нефцекамск, Башкартастан
Кандзідатава Паліна, 14 гадоў, "Кавярня ля дарогі", выкладчык Анікіенка І. С., Армавір, Краснадарскі край
Каплунова Вера, 13 гадоў, "Нацюрморт з гарбузамі", выкладчык Шапавалава Л. М., Калінінград
Капцюк Ксенія, 9 гадоў, "У садзе", выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Капыцін Яраслаў, 13 гадоў, "На лецішчы ўсей сям'ёй", выкладчык Пархун А. П., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Караева Дар'я, 13 гадоў, "Каровы", выкладчык Васільева А. Ю., Крапоткін, Краснадарскі край
Каралёва Дзіяна, 10 гадоў, "Прэм'ера", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Каралёва Марыя, 9 гадоў, "Ураджай кавуноў", выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Каротчанка Анастасія, 11 гадоў, "Сяброўкі", выкладчык Караткова Л. Р., Ісількуль, Омская вобл.
Карымава Аліна, 15 гадоў, "Неўраджайны год", выкладчык Шыканаў А. І., Сцерлітамак, Башкартастан
Карымаў Эміль, 6 гадоў, Без назвы, выкладчык Валішына Р. І., Уфа, Башкартастан
Карэпава Святлана, 10 гадоў, "Размінаванне", выкладчык Галкіна А. А., Дзіўнагорск, Краснаярскі край
Карягіна Соф'я, 7 гадоў, "Ем любімае варэнне", выкладчык Бегракян Т. С., Станіца Казанская, Каўказскі р-н,  Краснадарскі край
Касаеў Марат, 7 гадоў, "Сненжны барс", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Кастрова Ангеліна, 14 гадоў, "Пякарня. Падрыхтоўка да Вялікадня.", выкладчык Хлебнікава Н. М., Ялец, Ліпецкая вобл.
Каструліна Анастасія, 14 гадоў, "Блакада", выкладчык Марозава К. У., Валгадонск, Растоўская вобл.
Качурава Аляксандра, 16 гадоў, "Горад пасля цяжкіх бітваў", выкладчык Наскова М. У., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Кірылава Вікторыя, 11 гадоў, "Рытмы майго горада", выкладчык Конарава Г.Л., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Кірылічава Соф'я, 8 гадоў, "Мая сям'я", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Кліменка Дар'я, 9 гадоў, "У маім садзе", выкладчык Чаркасава В. Я., Саратаў
Клімянкова Арына, 13 гадоў, "Сустрэча ў метро", выкладчык Корабава Т. У., Мурманск
Клыпіна Лізавета, 16 гадоў, "Маладое пакаленне выбірае…", выкладчык Ізварына М. М., Северадвінск, Архангельская вобл.
Козырава Вераніка, 7 гадоў, "Мая хата", выкладчык Пліева А. Л., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Колабава Лізавета, 15 гадоў, "Сялянская вячэра", выкладчык Байназараў Б. М., Уфа, Башкартастан
Конанаў МІхаіл, 12 гадоў, "Шавец", выкладчык Хасанава Л. А., Омск
Кошалева Кацярына, 14 гадоў, "Санітары вайны", выкладчык Казачэнка М. Ц., Лесасібірск, Краснаярскі край
Кошалева Лізавета, 14 гадоў, "Танга", выкладчык Нафікаў Д. Г., Лесасібірск, Краснаярскі край
Крайзель Аляксей, 14 гадоў, "Весці з фронту", выкладчык Гемяр'янава С. М., Екацерынбург
Красіна Марыя, 12 гадоў, "Рускі вечар", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Краснова Марыя, 14 гадоў, "Бераг Волгі. Тутаеў.", выкладчык Смірнова Г. У., Манчэгорск, Мурманская вобл.
Краўцова Дар'я, 7 гадоў, "Горад на заходзе", выкладчык Бадасян М. Б., Сочы, Краснадарскі край
Крываручка Мілана, 8 гадоў, "Шмат яблыкаў", выкладчык Ушакова А. М., Омск
Крываручка Мілана, 8 гадоў, "Франтавая фатаграфія', выкладчык Ушакова А. М., Омск
Кудашава Эвяліна, 17 гадоў, "Чаканне", выкладчык Калачэўскі Я. Ю., Уфа, Башкартастан
Кузняцова Лідыя, 12 гадоў, "Грыбнікі", выкладчык , Омск
Кузняцоў Сцяпан, 6 гадоў, "Наша футбольная каманда", выкладчык Баграцова Ю. П., Екацерынбург
Кузьмішына Вікторыя, 11 гадоў, "Кукуруза", выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Кулагіна Марына, 10 гадоў, "Робім нарыхтоўкі", выкладчык Курбатава Н. В., Сцерлітамак, Башкартастан
Куляпіна Кацярына, 7 гадоў, "У маім двары", выкладчык Мішукова А. А., Уладзімір
Курылін Максім, 12 гадоў, "Мастак І.Е.Рэпін у майстэрні", выкладчык Мельнікава Н. А., г.п. Мга, Кіраўскі р-н,  Ленінградская вобл.
Куцко Арцем, 6 гадоў, "Трактар", выкладчык Іванішчава В. У., Станіца Казанская, Каўказскі р-н,  Краснадарскі край
Лабанін Уладзiмiр, 12 гадоў, "Зіма на Кубані", выкладчык Бойка Н. А., Станіца Казанская, Каўказскі р-н,  Краснадарскі край
Лазарава Марына, 12 гадоў, "Вечаровы горад", выкладчык Парубай Г. У., г.п. Лучагорск, Пажарскі р-н,  Прыморскі край
Лапін Даніла, 14 гадоў, "Лясное возера", выкладчык Лазарэнка Л. І., Масква
Лапшова Дар'я, 14 гадоў, "Вялікае пранне", выкладчык Муругаў Ю. А., Тальяці, Самарская вобл.
Ларькоў Уладзімір, 6 гадоў, "Цацкі для дзіцячага дома", выкладчык Кротава Л. Г., Валгаград
Латыпава Эрыка, 7 гадоў, "У кладоўцы", выкладчык Кінцаль М. С., Уфа, Башкартастан
Лаўрык Вера, 6 гадоў, "На сцэне", выкладчык Другава А. В., Рэўда, Свярдлоўская вобл.
Левіна Вераніка, 14 гадоў, "Збіраем ураджай", выкладчык Пархун А. П., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Літвіненка Ксенія, 11 гадоў, "Тыгр", выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Ліхадзед Вячаслаў, 15 гадоў, "Пасяўная", выкладчык Шыканаў А. І., Сцерлітамак, Башкартастан
Лукінская Карына, 13 гадоў, "Мая бабуля", выкладчык Някіпелава Н. В., Северадвінск, Архангельская вобл.
Лукманава Кацярына, 10 гадоў, "У вайсковым горадзе", выкладчык Папова Н. М., Благавешчанск, Башкартастан
Лыкаў Максім, 7 гадоў, "На сяле", выкладчык Данягіна А. Ю., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Ляміна Арына, 11 гадоў, "Загатоўкі на зіму", выкладчык Баруткіна А. В., Сяроў, Свярдлоўская вобл.
Маймакова Мадына, 11 гадоў, "Лета!", выкладчык Цімохіна Н. В., г.п. Таўрычаскае, Омская вобл.
Макіева Лілія, 8 гадоў, "Горны букет", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Максіменка Кацярына, 15 гадоў, "Мінулае,  сучаснасць,  будучыня. Омск", выкладчык Неупакоева Я. В., Омск
Малава Арына, 8 гадоў, "Марозныя ўзоры", выкладчык Маркелава І. У., Бердск, Навасібірская вобл.
Малышава Вераніка, 11 гадоў, "Загатоўкі на зіму", выкладчык Паграбная Т. Я., Омск
Малюга Анжаліка, 15 гадоў, "Тынкоўшчыкі-маляры", выкладчык Караткоў І. П., Ісількуль, Омская вобл.
Мансурава Амалія, 6 гадоў, "Зорка", выкладчык Габбасава Г. Ц., Нефцекамск, Башкартастан
Марава Анастасія, 12 гадоў, "У ваенным Яраслаўлі", выкладчык Някрасава Д. А., Яраслаўль
Марозава Лізавета, 14 гадоў, "Рытмы здароўя", выкладчык Конарава Г.Л., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Марозаў Іл'я, 12 гадоў, "Музыканты", выкладчык Мышава А. С., Омск
Марынкін Аляксей, 6 гадоў, "У чаканні гаспадара", выкладчык Мастыкіна К. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Маслава Вераніка, 8 гадоў, "Совенька", выкладчык Герасімаў С. М., Сцерлітамак, Башкартастан
Маткевіч Паліна, 13 гадоў, "Галоўная вуліца", выкладчык Васільева А. Ю., Крапоткін, Краснадарскі край
Мацаева Надежда, 7 гадоў, "У парку", выкладчык Габеева А. В., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Мельнік Кацярына, 13 гадоў, "Канікулы", выкладчык Цюрына Н. Ю., Армавір, Краснадарскі край
Мельнікаў Яраслаў, 12 гадоў, "Лавіся,  рыбка!", выкладчык Мутовіна М. М., Лесасібірск, Краснаярскі край
Мерзлікіна Яна, 8 гадоў, "У нас на кветніку", выкладчык Гаўрык Н. В., Паўночнаўральск, Свярдлоўская вобл.
Міляева Сафія, 14 гадоў, "У зямлянцы", выкладчык Шмелева Н. С., Валгаград
Мірошнікава Соф'я, 15 гадоў, "У бабулі", выкладчык Сідзельнікава М. С., Навачаркаск, Растоўская вобл.
Міхайлава Кацярына, 11 гадоў, "Малюем  нацюрморт", выкладчык Троіцкая Ю. Я., Омск
Мочалава Лізавета, 16 гадоў, "Рыба на зіму", выкладчык Трыгуб Т. В., Міжрэчанск, Кемераўская вобл.
Муслімава Дар'я, 12 гадоў, "Здарэнне ў каморцы", выкладчык Папова Н. М., Благавешчанск, Башкартастан
Мусурманава Карына, 13 гадоў, "З сябрам", выкладчык Мінчык Н. І., Омск
Муфтахаў Амір, 8 гадоў, "Крушэнне свету", выкладчык Папова Н. М., Благавешчанск, Башкартастан
Міхалёва Лада, 11 гадоў, "Восеньскі кірмаш", выкладчык Сярбаева Н. М., Омск
Мяцельская Анжаліка, 11 гадоў, "А за вакном вясна", выкладчык Агішава С. А., Саратаў
Нгуен Дзянiс, 13 гадоў, "На адпачынку", выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Несцярава Паліна, 10 гадоў, "У залатой брамы", выкладчык Ляшчова В. А., Уладзімір
Нівінская Дар'я, 9 гадоў, "Дзень перамогі", выкладчык Лісоўская Л. А., г.п. Акцябрскі, Люберэцкі р-н,  Маскоўская вобл.
Нікалаева Дар'я, 12 гадоў, "Сямейныя клопаты", выкладчык Гаўрык Н. В., Паўночнаўральск, Свярдлоўская вобл.
Ніканава Юлія, 14 гадоў, "Першы дзень перамогі", выкладчык Гемяр'янава С. М., Екацерынбург
Нікіфарава Лізавета, 13 гадоў, "На свяце вялікай Аргиш", выкладчык Хрысціч Л. М., Нарыльск, Краснаярскі край
Нікіціна Адэліна, 12 гадоў, "Па вулачках Уфы", выкладчык Гаймалятдзінава А. А, Уфа, Башкартастан
Нічыпарук Іусціна, 8 гадоў, "Мой тата святар", выкладчык Мельнікава Н. А., г.п. Мга, Кіраўскі р-н,  Ленінградская вобл.
Новікава Галіна, 7 гадоў, "На лініі фронту", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Новікава Кацярына, 8 гадоў, "Мой двор", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Новікава Марыя, 16 гадоў, "Антракт", выкладчык Уліціна А. Б., Омск
Носік Кацярына, 16 гадоў, "Пінежская зараначка", выкладчык Ярунова К. У., Северадвінск, Архангельская вобл.
Нягіна Ангеліна, 11 гадоў, "Му-му", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Нямчынава Надзежда, 10 гадоў, "Сімхат тора", выкладчык , Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Осіпава Соф'я, 15 гадоў, "Ноч над храмам", выкладчык Баландзін В. І., Омск
Падгарбунскіх Ганна, 15 гадоў, "Прыпынак", выкладчык Аўдзеева А. В., Бердск, Навасібірская вобл.
Паддубная Марыя, 16 гадоў, "Мая сястрычка Насця", выкладчык Вінаградская Т. А., Абакан, Хакасія
Палеўянава Анастасія, 6 гадоў, "Яблычны спас", выкладчык Крупіна А. А., Омск
Палішчук Ганна, 13 гадоў, "Дах хаты", выкладчык Лобава І. А., Омск
Панамарова Маргарыта, 7 гадоў, "Ураджай", выкладчык Конарава Г. Л., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Панамарова Сафія, 12 гадоў, "Вулічныя музыканты", выкладчык Розанава М. Я., Масква
Паніна Кацярына, 14 гадоў, "Танец гагары", выкладчык Нафікаў Д. Г., Лесасібірск, Краснаярскі край
Панькоў Мікіта, 15 гадоў, "Блакадны Ленінград", выкладчык Шмідт Я. А., Сцерлітамак, Башкартастан
Папонаў Ян, 16 гадоў, "У горадзе", выкладчык Раманкоў У. А., Масква
Папонаў Ян, 16 гадоў, "Касцёл", выкладчык Раманкоў У. А., Масква
Парватава Вольга, 15 гадоў, "Музеі майго горада", выкладчык Маркава Н. А., Калінінград
Партнова Паліна, 13 гадоў, "А ў нас ужо зіма", выкладчык Перыстава Л. М., Омск
Пастухоў Дзмітрій, 12 гадоў, "На сплаве", выкладчык Галямаў Р. К., Нефцекамск, Башкартастан
Паўлава Марыя, 7 гадоў, "Пачалася вясна", выкладчык Хаматханава Р. Ф., Нефцекамск, Башкартастан
Паўлі Вікторыя, 12 гадоў, "Мядзведжая весялосць", выкладчык Руднева В. С., Краснаярск
Пахажаева Нэлі, 9 гадоў, "Аркестр", выкладчык Алфёрава Т. В., Омск
Пеленкова Людзміла, 13 гадоў, "Блакада", выкладчык Царова А. У., Лесасібірск, Краснаярскі край
Першына Міласлава, 12 гадоў, "Дружная сям'я", выкладчык Куранкова Г. М., Рэўда, Свярдлоўская вобл.
Петэрс Валерыя, 12 гадоў, "Кірмашык", выкладчык Юргіна А. А., Омск
Пінчук Кацярына, 15 гадоў, "Спаборніцтва", выкладчык Андрэеў С. М., Уфа, Башкартастан
Пірагова Варвара, 8 гадоў, "На катку", выкладчык Сініцына Г. М., Кушва, Свярдлоўская вобл.
Плахоціна Алёна, 7 гадоў, "У садзе з садавіной", выкладчык Бегракян Т. С., Станіца Казанская, Каўказскі р-н,  Краснадарскі край
Плёхіна Крысцiна, 15 гадоў, "Храм", выкладчык Плешакова І. П., Новакубанск, Краснадарскі край
Полазава Караліна, 7 гадоў, "Яблычны спас", выкладчык Тутаева І. Г., Белябей, Башкартастан
Прахін Арцем, 12 гадоў, "Нерехта", выкладчык Розанава М. Я., Масква
Прутавых Валерыя, 14 гадоў, "У госці да любай бабулі", выкладчык Барэцкая Н. А., Пракопьеўск, Кемераўская вобл.
Пчалінцаў Іван, 12 гадоў, "Дарога да хаты", выкладчык Мастыкіна К. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Пянькоў Кірыл, 11 гадоў, "Вёсачка ў тайзе", выкладчык Чабаева А. М., Омск
Пярова Ганна, 13 гадоў, "Кавказкіе горы", выкладчык Багамолаў А. Я., Сочы, Краснадарскі край
Пятрова Аляксандра, 15 гадоў, "Майстар", выкладчык Шапавалава Л. М., Калінінград
Пятрова Паліна, 11 гадоў, "Лозапляценне", выкладчык Бойка Н. А., Станіца Казанская, Каўказскі р-н,  Краснадарскі край
Пятровічава Святлана, 13 гадоў, "Яблыкі паспелі", выкладчык Дзярэўніна А. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Пятроўская Яна, 11 гадоў, "Цішыня", выкладчык Смірнова Г. У., Манчэгорск, Мурманская вобл.
Пячаткін Даніл, 10 гадоў, "Ураджай. Збор ураджаю", выкладчык Кузуб А. А., Сцерлітамак, Башкартастан
Рабушкіна Злата, 5 гадоў, "Заяц-хвалько" (Паўночная казка), выкладчык Юрэвіч С. В., Манчэгорск, Мурманская вобл.
Рабцава Ірына, 15 гадоў, "Зачараванне вёскі", выкладчык Вараб'ева Л. І., Мыцішчы, Маскоўская вобл.
Разінкова Ганна, 16 гадоў, "Мядзведжая салодкая застолле", выкладчык Косарава М. В., Санкт-Пецярбург
Ракава Дар'я, 8 гадоў, "Мая вуліца", выкладчык Сініцына Г. М., Кушва, Свярдлоўская вобл.
Раманава Валерыя, 10 гадоў, "У хвіліны адпачынку", выкладчык Гоманаў Ю. М., г.п. Тымаўскае, Сахалінская вобл.
Раманава Марыя, 9 гадоў, "На рынак за кавуном", выкладчык Кінцаль М. С., Уфа, Башкартастан
Рассошкіна Наталля, 13 гадоў, "Раздолле", выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Рахно Паліна, 12 гадоў, "Успаміны", выкладчык Пабілат Л. А., Омск
Рогава Кацярына, 11 гадоў, "Яблыкі", выкладчык Лысенка М. М., Омск
Руміна Яна, 11 гадоў, "Ахоўваем ўраджай!!!", выкладчык Мутовіна М. М., Лесасібірск, Краснаярскі край
Рускіх Ганна, 10 гадоў, "Рускія цацкі,  кірмаш", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Рыльцова Вера, 11 гадоў, "Восень у Іркуцку", выкладчык Анісімава Т. У., Іркуцк
Рэпяцюк Захар, 8 гадоў, "Шырокая масленіца", выкладчык Дамашонкіна М. В., Бердск, Навасібірская вобл.
Рэутава Зоя, 12 гадоў, "У садзе", выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Савельева Ева, 10 гадоў, "Збіраем ураджай", выкладчык Памагайба Н. А., Омск
Сакураў Дзмітрый, 8 гадоў, "Восень прыйшла", выкладчык Гоманава Н. В., г.п. Тымаўскае, Сахалінская вобл.
Саламон Аляксандра, 12 гадоў, "Семачкі", выкладчык Лысенка М. М., Омск
Салтанаў Аляксей, 11 гадоў, "Увечар", выкладчык Жалонкіна В. Я., Масква
Самак Вікторыя, 7 гадоў, "Вясковыя будні", выкладчык Наскова М. У., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Самак Вікторыя, 7 гадоў, "Муха", выкладчык Наскова М. У., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Самігуліна Анжэла, 15 гадоў, "Блакада на Няве", выкладчык Каспранава Э. М., Уфа, Башкартастан
Сапрыкіна Арына, 8 гадоў, "Вясёлы хамелеон", выкладчык Кароціч В. В., Барнаўл, Алтайскі край
Саўлахава Дзіяна, 7 гадоў, "Аўтапартрэт", выкладчык Пліева А. Л., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Саўчанка Ганна, 14 гадоў, "На рынку", выкладчык Наскова М. У., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Сафонава Паліна, 11 гадоў, "Зімовы лес", выкладчык Калдашава А. Р., Тара, Омская вобл.
Сацюкова Вікторыя, 14 гадоў, "Кубанскі нацюрморт", выкладчык Бойка Н. А., Станіца Казанская, Каўказскі р-н,  Краснадарскі край
Свярдун Вікторыя, 13 гадоў, "Вёсачка", выкладчык Зарэмба Л. А., Омск
Свяценка Аляксандра, 16 гадоў, "Усёй сям'ёй у цяпліцы", выкладчык Палій І. В., Крапоткін, Краснадарскі край
Себянкова Паліна, 12 гадоў, "Збор бульбы", выкладчык Бойка Н. А., Станіца Казанская, Каўказскі р-н,  Краснадарскі край
Селіванава Каміла, 11 гадоў, "Наш горад - горад навукі", выкладчык Патапенка М. Я., Краснаярск, Краснаярскі край
Семянцова Ілона, 14 гадоў, "Зімовыя гульні", выкладчык Бойка Н. А., Станіца Казанская, Каўказскі р-н,  Краснадарскі край
Семянцова Ілона, 14 гадоў, "Калядкі", выкладчык Бойка Н. А., Станіца Казанская, Каўказскі р-н,  Краснадарскі край
Сівакова Вікторыя, 6 гадоў, "Мара бахчавода", выкладчык Астахава А. Ю., Саратаў
Сівалапава Лізавета, 13 гадоў, "Вясковая раніца", выкладчык Наскова М. У., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Сідароўская Паліна, 12 гадоў, "Яблычны сок", выкладчык Шмідт Я. А., Сцерлітамак, Башкартастан
Сідненка Вера, 5 гадоў, "Усходні нацюрморт", выкладчык Матвеенка Ю. А., Навачаркаск, Растоўская вобл.
Сінявіна Злата, 8 гадоў, "Выступленне народнага хору", выкладчык Львова Г. А., Ялец, Ліпецкая вобл.
Скурыхіна Софья, 9 гадоў, "Паўночніца", выкладчык Спіцына Н. Ю., Краснаярск
Сляпцова Вікторыя, 12 гадоў, "У штабе", выкладчык Кошалева В. М., Омск
Смірнова Марыя, 9 гадоў, "У садзе ў бабулі", выкладчык Салімава Г. М., Лесасібірск, Краснаярскі край
Стараселец Вікторыя, 9 гадоў, "У маім двары", выкладчык Кротава Л. Г., Валгаград
Сухар Ксенія, 8 гадоў, "Нацюрморт", выкладчык Аверына Р. Ю., Краснаярск
Сцепанкова Анастасія, 8 гадоў, "Птушачка", выкладчык Дзярэўніна А. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Сянякіна Яўгенія, 11 гадоў, "Хвалынские яблоки", выкладчык Шчарбакова Н. Л., Саратаў
Сяргеева Анфіса, 8 гадоў, "Гілі", выкладчык Рагутская І. Ю., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Таборава Кацярына, 16 гадоў, "Паўночнае ззянне", выкладчык Чычэрына І. Б., Северадвінск, Архангельская вобл.
Тарасава Паліна, 10 гадоў, "Наш горад", выкладчык Крукава І. М., Лакінск, Владзімірская обл.
Таропава Наталля, 15 гадоў, "Алтай. Катунь рака", выкладчык Пешкава Т. А., Томск
Тауціева Валерыя, 11 гадоў, "Абедні сон", выкладчык Яўграфава А. М., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Ткачук Паліна, 8 гадоў, "На рынку", выкладчык Лісоўская Л. А., г.п. Акцябрскі, Люберэцкі р-н,  Маскоўская вобл.
Трошына Наталля, 15 гадоў, "Мая бабуля", выкладчык Дзедава В. А., Станіца Новапакроўская, Краснадарскі край
Удовіна Дар'я, 16 гадоў, "Добра папрацавалі", выкладчык Шышатава М. А., Мурам, Владзімірская обл.
Усцінава Ксенія, 12 гадоў, "Пейзаж", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Уткіна Аніта, 9 гадоў, "Гукі шафара", выкладчык , Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Файзрахманава Аглая, 8 гадоў, "Гісторыя маёй прабабулі", выкладчык Лісіна Я. Я., Уфа, Башкартастан
Фаізава Сняжана, 12 гадоў, "Бой", выкладчык Маладых Т. М., Лангепас, Цюменская вобл.,  ХМАА-ЮГРА
Фаценкова Ксенія, 14 гадоў, "Купанне коней", выкладчык Муругаў Ю. А., Тальяці, Самарская вобл.
Фёдарава Варвара, 12 гадоў, "Татарскае свята "Дзень гракоў", выкладчык Сіразэтдзінава Л. Ю., Казань, Татарстан
Філатава Святлана, 15 гадоў, "Русь", выкладчык Карымава Н. М., Манчэгорск, Мурманская вобл.
Ханджан Азнаур, 11 гадоў, "Гадаванне трусоў", выкладчык Бойка Н. А., Станіца Казанская, Каўказскі р-н,  Краснадарскі край
Харчанка Лізавета, 11 гадоў, "Манатыпія", выкладчык Лісіна Я. Я., Уфа, Башкартастан
Хахалева Дар'я, 15 гадоў, "Казачная Індыя", выкладчык Нафікаў Д. Г., Лесасібірск, Краснаярскі край
Хачык Мкртчан, 6 гадоў, "Апошні бой карабля", выкладчык Панамарова І. В., Санкт-Пецярбург
Храмкава Улада, 16 гадоў, "У Ленінградзе", выкладчык Астохава В. А., Бранск
Храмцова Дыяна, 13 гадоў, "Хаскі", выкладчык Баруткін А. В., Сяроў, Свярдлоўская вобл.
Худзякова Марыя, 7 гадоў, "Соўкі", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Цігіева Аіда, 8 гадоў, "Наша сем'я", выкладчык Бтаева Ф. Х., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Цімафеева Адэліна, 6 гадоў, "Адпачынак", выкладчык Валішына Р. І., Уфа, Башкартастан
Цітарэнка Лізавета, 16 гадоў, "Збор яблык", выкладчык Кураедаў А. А., Цюкалінск, Омская вобл.
Цітова Варвара, 11 гадоў, "Марына Раскова - мой герой", выкладчык , Саратаў
Цітова Вераніка, 7 гадоў, "Летнія канікулы", выкладчык Кільян А. Г., Сочы, Краснадарскі край
Цітова Дыяна, 15 гадоў, "Развітанне з мамай", выкладчык Маладых Т. М., Лангепас, Цюменская вобл.,  ХМАА-ЮГРА
Цуканава Наталля, 7 гадоў, "Прынц на белым кані", выкладчык Конарава Г. Л., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Цыбенава Алена, 12 гадоў, "Трымаем абарону", выкладчык Цырэнава С. Б., Улан-Удэ, Бурація
Цыгвінцава Сафія, 7 гадоў, "У школу", выкладчык Валішына Р. І., Уфа, Башкартастан
Чванін Мікіта, 10 гадоў, "Ураджай кавуноў", выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Чорная Юлія, 15 гадоў, "Мой сябар Ван Гог", выкладчык Крыўдава І. С., Омск
Чачуева Кіра, 7 гадоў, "Нацюрморт", выкладчык Пліева А. Л., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Чыжыкаў Павел, 11 гадоў, "У дарогу", выкладчык Ступакоў І. М., Краснаярск
Чэрнава Ул'яна, 13 гадоў, "Царква на Пікетнай", выкладчык Морін М. У., Міжрэчанск, Кемераўская вобл.
Шагако Паліна, 7 гадоў, "Вечар з праўнучкай", выкладчык Гуцунаева В. Э., Уладзікаўказ, Паўночная Асеція
Шагівалеева Ліна, 10 гадоў, "У класе", выкладчык Філатава Н. У., Уфа, Башкартастан
Шадрына Вольга, 15 гадоў, "Сухацветы", выкладчык Пешкава Т. А., Томск
Шайко Віталіна, 12 гадоў, "Бабуля", выкладчык Лобава І. А., Омск
Шайхутдзінава Лія, 14 гадоў, "Прыгажосць выратуе свет", выкладчык Наскова Ю. А., Лесасібірск, Краснаярскі край
Шалкуноў Павел, 12 гадоў, "Я займаюся біятлонам", выкладчык Мутовіна М. М., Лесасібірск, Краснаярскі край
Шарстабітава Аляксандра, 15 гадоў, "Музеі Калінінградскай вобласці", выкладчык Маркава Н. А., Калінінград
Шарыфулін Эміль, 16 гадоў, "Абаронцы Брэсцкай крэпасці", выкладчык Махмутаў С. М., Сцерлітамак, Башкартастан
Шаўчэнка Віалета, 6 гадоў, "Мама зварыла вішнёвае варэнне", выкладчык Клокава Ю. У., Ялец, Ліпецкая вобл.
Шведава Паліна, 12 гадоў, "Уральская поўнач", выкладчык Чувашава Н. В., Рэўда, Свярдлоўская вобл.
Шмідава Васіліса, 8 гадоў, "Гарбузы", выкладчык Лялькіна І. М., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Шмідт Дзмітрій, 8 гадоў, "Птушкі,  як людзі", выкладчык Конарава Г. Л., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Шостак Ксенія, 12 гадоў, "Свет старых рэчаў", выкладчык Конарава Г. Л., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Штрунг Надзея, 8 гадоў, "Падарунак", выкладчык Другава А. В., Рэўда, Свярдлоўская вобл.
Шурава Адэліна, 8 гадоў, "Мая вёска", выкладчык Дамашонкіна М. В., Бердск, Навасібірская вобл.
Шчаляпа Анастасія, 13 гадоў, "На бульбу", выкладчык Углова С. Г., г.п. Свабодны, Верхнясалдзінскі р-н,  Свярдлоўская вобл.
Шчукіна Ліка, 8 гадоў, "Яблыкі і грушы", выкладчык Крупіна А. А., Омск
Шэметава Марыя, 15 гадоў, "Маміна турбота", выкладчык Папова В. І., Арол
Шэстак Соф'я, 12 гадоў, "Вечар у вёсцы", выкладчык Караткова Л. Р., Ісількуль, Омская вобл.
Этметчанка Ірына, 16 гадоў, "Сталявары", выкладчык Анпілава Л. І., Крапоткін, Краснадарскі край
Юднікава Ганна, 12 гадоў, "Сустрэча", выкладчык Сайфуліна Л. Х., Омск
Юрычава Ірына, 14 гадоў, "Выступленне у праекце "Голас", выкладчык Папова В. І., Арол
Ягорава Вікторыя, 16 гадоў, "Ліст з фронту", выкладчык , Сцерлітамак, Башкартастан
Язава Анастаісія, 15 гадоў, "Пленэр у Партугаліі", выкладчык Мальцава В. Ю., Кемерава
Якупава Дыяна, 16 гадоў, "Грыбная пара", выкладчык Муругаў Ю. А., Тальяці, Самарская вобл.
Яроміна Арына, 12 гадоў, "У шпіталі", выкладчык Кутлахметава Л. Ш., Пракопьеўск, Кемераўская вобл.
Яроміна Вікторыя, 7 гадоў, "Мы гуляем пад дажджом", выкладчык Алфёрава Т. В., Омск
Яроміна Дыяна, 12 гадоў, "Канікулы", выкладчык Аўдзеева А. В., Бердск, Навасібірская вобл.
Ярукіна Анастасія, 14 гадоў, "На пленэры", выкладчык Ільіна В. В., Бірабіджан, Яўрэйская аўтаномная вобл.
Ярымееў Даніл, 11 гадоў, "Пшаніца паспела", выкладчык Данягіна А. Ю., Навакузнецк, Кемераўская вобл.
Яўграфава Паліна, 16 гадоў, "Дворык", выкладчык Шапавалаў У. Д., Крапоткін, Краснадарскі край
Яўдакіменка Вікторыя, 15 гадоў, "Бліндаж", выкладчык Кураедаў А. А., Цюкалінск, Омская вобл.
Яўдакіменка Вікторыя, 15 гадоў, "Ураджай капусты", выкладчык Кураедаў А. А., Цюкалінск, Омская вобл.
Яўтушэнка Яўген, 16 гадоў, "Блакадны Ленінград", выкладчык Сенцякова В. М., Воткінск, Удмурція


Румынія

 

Дыплом лаурэта

Алексія Ірына Смеў, 12 гадоў, "Цягнік", выкладчык Артанса М., Факшані
Делья Марыя Кажакару, 11 гадоў, "Румынскі народны танец", выкладчык Ортанса М., Факшані
Джулія Марыа Амар'ютэй, 8 гадоў, "Танцавальны конкурс", выкладчык Артанса М., Факшані
Іардакі Петру, 12 гадоў, "Свята ўраджаю", выкладчык Даскалу А., Танса
Сара Хірсу, 12 гадоў, "Давайце патанчым", выкладчык Ортанса М., Факшані
Эрыка Марыя Некула, 6 гадоў, "Мая сястра", выкладчык Ортанса М., Факшані

Дыплом

Айлесей Ясміна, 10 гадоў, "Ураджай - жыццё", выкладчык Даскалу А., Ясы
Дар'я Іаана Гургуяту, 11 гадоў, "Вяртанне авечак", выкладчык Артанса М., Факшані
Дзіма Парэш-Штэфан, 9 гадоў, "Пейзаж - на маёй зямлі", выкладчык Даскалу А., Танса
Іардакі Тэадора, 7 гадоў, "Багацце фруктовага саду", выкладчык Даскалу А., Танса
Ірыс Андрэа Кожокеа Албу, 9 гадоў, "Сельская вечарынка", выкладчык Артанса М., Факшані
Крына Андрэа Кожокеа Албу, 9 гадоў, "Танец", выкладчык Артанса М., Факшані
Лівіа Андрэа Думініка, 12 гадоў, "Ад болю да весялосці - моагровый падыход", выкладчык Тонека К., Арджэш
Марыя Марку, 12 гадоў, "Мая сям'я", выкладчык Артанса М., Факшані
Мунцеану Штэфан-Мадалін, 10 гадоў, "Кветкавае багацце на маёй радзіме", выкладчык Даскалу А., Танса
Ноур Дар'я-Мадаліна, 8 гадоў, "Восеньскі ўраджай", выкладчык Даскалу А., Ясы
Тудар Негрэа, 13 гадоў, "Рамяство", выкладчык Артанса М., Факшані


Сербія

 

Дыплом лаурэата з медалём

Арокшалласі Івет, 9 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца
Арокшалласі Івет, 9 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца
Арокшалласі Эвелін, 11 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца
Баяніч Ленка, 11 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца
Баяніч Невена, 11 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца
Кіс Эмілія, 12 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца
Карылія Анастасія, 16 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца
Косавіч Міят, 9 гадоў, Без назвы, выкладчык Грубанаў Марцінэк Э., Субоціца
Ласло Сара, 12 гадоў, Без назвы, выкладчык Грубанаў Марцінэк Э., Субоціца
Мілановіч Яна, 10 гадоў, Без назвы, выкладчык Грубанаў Марцінэк Э., Субоціца
Сафрані Барабара, 11 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца
Суджум Дуня, 10 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца
Цзаканы Петра, 7 гадоў, Без назвы, выкладчык Грубанаў Марцінэк Э., Субоціца
Чэгар Леда, 10 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца

Дыплом лаурэта

Басарыч Петра, 12 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца
Берэній Дамініка, 12 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца
Мар'янаў Міа, 10 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца
Мокан Дуня, 12 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца
Розса Нінета, 12 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца
Розса Нінета, 12 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца
Сафрані Барабара, 11 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца
Чэгар Леда, 10 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца

Дыплом

Варга Поляк Богларка, 7 гадоў, Без назвы, выкладчык Грубанаў Марцінэк Э., Субоціца
Вас Давід, 11 гадоў, Без назвы, выкладчык Грубанаў Марцінэк Э., Субоціца
Зорыч Петра, 9 гадоў, Без назвы, выкладчык Грубанаў Марцінэк Э., Субоціца
Іліч Тэадор, 6 гадоў, "Пужала ў кукурузе", выкладчык Ёвановіч М., Белград
Кіс Эмілія, 12 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца
Пат'ярксіці Эдзіна, 16 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца
Пат'ярксіці Эдзіна, 16 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца
Пісараў Андрэй, 6 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца
Фурстнер Шонья, 6 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца
Фурстнер Шонья, 6 гадоў, Без назвы, выкладчык Борас Г., Субоціца


Славенія

 

Дыплом лаурэата з медалём

Бараўняк Глорыя, 5 гадоў, "Мы едзем на скутарах", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Баша Лія, 5 гадоў, "На роварах", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Бенкіч Ранэ, 12 гадоў, "Фарбуем сцяну", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Берталаніч Каця, 11 гадоў, "Дракон і дзеці", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Берталаніч Каця, 11 гадоў, "Снежная гісторыя", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Бучек Ева, 5 гадоў, "Дзеці гуляюць", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Зелко Мая, 14 гадоў, "Навальнічная ноч у парку", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Коштрыч Ізабэль, 9 гадоў, "Шторм у горадзе", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Ланг Ція, 11 гадоў, "Сельская мясцовасць", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Мадзьяр Якаб, 5 гадоў, "Вялікі і маленькі байкер", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Матус Тэа, 6 гадоў, "Залазім на дрэвы", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Матуш Эліас, 5 гадоў, "На гульнях", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Менчыгар Нэйц, 12 гадоў, "Дзяўчына ў чырвоным", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Менчыгар Нэйц, 12 гадоў, "Паядынак", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Немец Мая, 12 гадоў, "Сябры", выкладчык Гідэр М., Цанкова
Ношчак Віва, 9 гадоў, "Чыстка птушкі", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Райка Якаб, 10 гадоў, "Казярог", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Фартэк Ізабэла, 11 гадоў, "Снежны пейзаж", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Фартэк Яша, 5 гадоў, "Гуляем у футбол", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Хусар Хана, 13 гадоў, "Пластык у жываце мёртвай птушкі", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Чэнер Аня, 10 гадоў, "На дзіцячай пляцоўцы", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Шандар Хана, 11 гадоў, "Снежная гісторыя", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы

Дыплом лаурэта

Багар Матэй, 12 гадоў, "Жывёлы і прырода", выкладчык Гідэр М., Цанкова
Бучэў Цім, 12 гадоў, "Жывёла", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Гомбац Себасцьян, 14 гадоў, "Вайна і мір", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Гомбац Себасцьян, 14 гадоў, "Нашы гады бестурботнасці", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Каседнар Аліна Вікторыя, 12 гадоў, "Людзі і жывёлы", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Кузміч Нежа, 11 гадоў, "Лёд тае", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Лавеньяк К'яра, 5 гадоў, "Мужчына і дрэва", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Менчыгар Нэйц, 12 гадоў, Жорсткая рэчаіснасць", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Перша Анэя, 5 гадоў, "Лясныя жывёлы", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Райка Якаб, 10 гадоў, "Дзеці на гульнявой пляцоўцы", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Ранташа Ліна, 11 гадоў, "Маё дрэва", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Ранташа Ліна, 11 гадоў, "Дрэва мары", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Турза Лара, 5 гадоў, "Рыба сярод смецця", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Турншеў Нія, 5 гадоў, "Дзіцё і кот на прыродзе", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Філіп Лука, 13 гадоў, "Хімік", выкладчык Гідэр М., Кузма
Хорнат Лара, 5 гадоў, "Я,  ты і бурбалкі", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Хул Рок, 12 гадоў, "Шоу дэльфінаў", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы

Дыплом

Бенкіч Ана, 14 гадоў, "Цёмная вуліца,  шэрая вуліца", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Бенкіч Ана, 14 гадоў, "Бытавая хімія", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Бенкіч Ана, 14 гадоў, "Водная вечарына", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Бенкіч Ранэ, 12 гадоў, "У кампаніі сланоў", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Берталаніч Ева, 12 гадоў, "Хата для жывёл", выкладчык Гідэр М., Цанкова
Берталаніч Каця, 11 гадоў, "Леанарда і Мона Ліза", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Берталаніч Тэя, 12 гадоў, "Людзі і жывёлы", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Бучек Цім, 12 гадоў, "Лабараторыя", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Вейс Ніна, 12 гадоў, "Я", выкладчык Хенігсман В., Семіч
Габершек Зала, 12 гадоў, "Вар'ят", выкладчык Гідэр М., Кузма
Гіергіек Аля, 12 гадоў, "Лес", выкладчык Гідэр М., Цанкова
Гіергіек Лара, 12 гадоў, "Людзі птушкі", выкладчык Гідэр М., Кузма
Гуміўнік Ані, 5 гадоў, "Два алені", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Гьёха Трыстан, 12 гадоў, "Мой кот", выкладчык Гідэр М., Цанкова
Кантала Люцыя, 11 гадоў, "На гульнявой пляцоўцы", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Керац Аней, 11 гадоў, "У заапарку", выкладчык Гідэр М., Кузма
Кузміч Зара, 6 гадоў, "Я скачу з рокерам", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Курміч Нежа, 10 гадоў, "У басейне", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Кусіляк Ліза, 11 гадоў, "Красуня і пачвара", выкладчык Гідэр М., Кузма
Лапіч Лана, 11 гадоў, "Кот на галаве", выкладчык Гідэр М., Кузма
Лапоша Ліна, 5 гадоў, "Кот у ссечаным дрэве", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Лах Мішэль, 5 гадоў, "Драконы на ветры", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Лозіншек Жана, 11 гадоў, "Цяжкая зіма", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Маленшэк Таня, 12 гадоў, "У лесе", выкладчык Хенігсман В., Семіч
Менчігар Ян, 5 гадоў, "Забруджаныя паветра і вада", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Мілін Іва, 12 гадоў, "Гарачы дзень у пустэльні", выкладчык Гідэр М., Цанкова
Немец Юлiя, 12 гадоў, "Сафары", выкладчык Гідэр М., Цанкова
Пінтарыч Эразем, 5 гадоў, "Зіма", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Роган Лусія, 10 гадоў, "Воўк у святле месяца", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Сіянта Марк Абел, 11 гадоў, "Трапічная ноч", выкладчык Гідэр М., Кузма
Фартэк Ізабэла, 11 гадоў, "Дзіцячыя гульні", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Хайдзіняк Лан, 11 гадоў, "Мае качкі", выкладчык Гідэр М., Кузма
Хары Стас, 12 гадоў, "Коні і людзі", выкладчык Гідэр М., Цанкова
Холседл Лара, 12 гадоў, "Дзяўчынка на прагулцы", выкладчык Гідэр М., Кузма
Хорват Мікола Ізак, 5 гадоў, "Мы маладыя і поўныя весялосці", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Черпняк Жыга, 12 гадоў, "Чалавек,  прырода і жывёлы", выкладчык Гідэр М., Цанкова
Чэнер Аня, 10 гадоў, "Наступствы шторму", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы
Шавкеры Босцьян, 12 гадоў, "Дайвер і васьміног", выкладчык Гідэр М., Рагашоўцы


Тайвань

 

Дыплом лаурэата з медалём

Ванг Кай, 13 гадоў, "Скараці пластык -   выратуй марских чарапах", выкладчык Лай Ч., Пулі
Е Шу-Йен, 12 гадоў, "Вясёлы ўраджай пшаніцы Тао", выкладчык Хуанг Ш., Тайбэй
Лін Цінг-Чейх, 13 гадоў, "Мова зямлі: любоў", выкладчык Лай Ч., Пулі
Пенг Шанг-Ю, 12 гадоў, "Гісторыя кітайскага навагодняга монстра", выкладчык Лай П., Пулі
Тсенг Юн-Хсуан, 13 гадоў, "Шчаслівага кітайскага Новага года", выкладчык Лай Ч., Пулі
Фу Жен-Лінг, 10 гадоў, "Маяк Элуанбі", выкладчык Лай П., Пулі
Чэн Ю-І, 15 гадоў, "Ураджай аўстранезійскіх моў", выкладчык Хуанг Ш., Тайбэй

Дыплом лаурэта

Йе Чыя-Фенг, 11 гадоў, "Авалакіцешвара", выкладчык Лін Й., Пулі
Канг Клаірэ, 11 гадоў, "Пасляваенны горад Тайбэй", выкладчык Хуанг Ш., Тайбэй
Фу Ю-Сіан, 13 гадоў, "З новым годам Тайбей", выкладчык Лай Ч., Пулі
Хонг Юн-Сюан, 10 гадоў, "Кіты ўсходняга Тайваня", выкладчык Лай П., Пулі
Чанг Чы-Ціен, 13 гадоў, "Ураджай", выкладчык Хуанг Ш., Тайбэй
Янг Хсіанг-Шенг, 9 гадоў, "Танец багацця", выкладчык Хуанг Ш., Тайбэй

Дыплом

Ванг Алівія, 11 гадоў, "Зламаны мост Лонгтэнг", выкладчык Хуанг Ш., Тайбэй
Дэнг К'яо-ксін, 12 гадоў, "Формозскі прэснаводны ласось", выкладчык Лай П., Пулі
Лін Цінг-Ан, 15 гадоў, "Пляж у нацыянальным парку Кентинг", выкладчык Лай Ч., Пулі
Фан Ю-Цінг, 9 гадоў, "Феерверк у Тайбэі", выкладчык Лай Й., Пулі
Хуанг Вей-Хсіу, 11 гадоў, "Збор хурмы", выкладчык Лін Й., Пулі
Чанг Кай-Нінг, 12 гадоў, "Збор вустрыц", выкладчык Лай П., Пулі


Тайланд

 

Дыплом лаурэта

Смітхівонг Пімпіча, 6 гадоў, "Партрэт", выкладчык Расмідата Б., Бангкок

Дыплом

Поліотха Джомтуб, 6 гадоў, "Мая радзіма", выкладчык Пунгсуван П., Нонгхам
Тхамсріай Уімвіпа, 8 гадоў, "Партрэт", выкладчык Расмідата Б., Бангкок
Цокчітчарэунчай Пічанард, 6 гадоў, "Мая радзіма", выкладчык Пунгсуван П., Нонгхам
Чароонвітайакул Эшаяр, 6 гадоў, "Партрэт", выкладчык Фучонг Д., Бангкок


Турцыя

 

Дыплом лаурэата з медалём

Галіскан Эліф Міна, 6 гадоў, "Мая спальня", выкладчык Кескін С., Стамбул
Доган Сінасі Эмрэ, 11 гадоў, "Рыбак", выкладчык Булут Юцел А., Кайсеры
Кафтан Сумейе, 6 гадоў, "Усё ў Памукале вельмі шчаслівыя", выкладчык Кескін С., Стамбул
Кус Берк, 7 гадоў, "Рыбак", выкладчык Булут Юцел А., Кайсеры

Дыплом лаурэта

Кескін Асель, 6 гадоў, "Двухгаловыя людзі", выкладчык Махдум С., Стамбул
Коксал Айса Батул, 6 гадоў, "Мая сястра ў ваннай", выкладчык Махдум С., Стамбул

Дыплом

Айхан Явуз Селім, 6 гадоў, "Злы робат (робат маёй мары)", выкладчык Онемлі Д., Стамбул
Акцюрк Эліф Мірэй, 6 гадоў, "Я дзялюся сваім марозівам", выкладчык Махдум С., Стамбул
Алтінтас Айсе Ірмак, 11 гадоў, "Цёця Гірэсун збірае арэхі", выкладчык Ільгюн М., Кайсеры
Доган Хума Меріэм, 6 гадоў, "Прабач,  мама", выкладчык Махдум С., Стамбул
Караглу Эбрар, 9 гадоў, "Рыбак", выкладчык Булут Юцел А., Кайсеры
Кахраман Юсуф Саліх, 5 гадоў, "Супер герой маёй сястры", выкладчык Махдум С., Стамбул
Карадаўман Ірэм, 15 гадоў, "Непадпарадкаванне", выкладчык Каўга Аккайя М., Самсун
Озбек Аланур, 6 гадоў, "Я і мой першакласны тата", выкладчык Махдум С., Стамбул
Танбога Ханіфе, 6 гадоў, "Мой настаўнік і любая школа", выкладчык Махдум С., Стамбул
Танбога Ханіфе, 6 гадоў, "Мая мама хворая / я -доктар", выкладчык Махдум С., Стамбул
Тэкіндэмір Аміне Батул, 6 гадоў, "Мой дзень нараджэння", выкладчык Махдум С., Стамбул
Цаліскан Ібрахім Інес, 8 гадоў, "Рыбак", выкладчык Булут Юцел А., Кайсеры


Узбекістан

 

Дыплом лаурэата з медалём

Бацірава Асіла, 15 гадоў, "Наш сад", выкладчык Машрапаў Ш. А., Шахрысабз

Дыплом

Абдуразікова Маліка, 15 гадоў, "Старажытны кірмаш Узбекістана", выкладчык Машрапаў Ш. А., Шахрысабз
Сайідава Хадіча, 17 гадоў, "Збор бавоўны", выкладчык Бягматаў М. Т., Майнтепа


Украіна

 

Дыплом лаурэата з медалём

Гурэнка Анастасія, 7 гадоў, "На пашы", выкладчык Лысенка І. А., Нежын, Чарнігаўская вобл.
Іл'евіч Канстанцін, 11 гадоў, "Рынак", выкладчык Лагоўская А. М., Адэса
Казак Марта, 11 гадоў, "Чакаю цябе", выкладчык Палій С. М., Луцк, Валынская вобл.
Квач Ганна, 14 гадоў, "Луцкі замак", выкладчык Івашкіў Г. М., Луцк, Валынская вобл.
Кільова Яраслава, 8 гадоў, "Збор ураджаю", выкладчык Лысенка І. А., Нежын, Чарнігаўская вобл.
Кірсанава Паліна, 6 гадоў, "Памагатая", выкладчык Пятрэнка Ю. М., Барыспаль, Кіеўская вобл.
Краніна Аляксадра, 15 гадоў, "Усе пуці вядуць у Адэсу", выкладчык Мартынюк В. В., Адэса
Раманчанка Злата, 8 гадоў, "Ільвіная сям'я", выкладчык Лысенка І. А., Нежын, Чарнігаўская вобл.
Унцілава Улада, 7 гадоў, "Мама ў святочнай вышыванцы", выкладчык Шышман З. І., Адэса
Шостак Ксенія, 8 гадоў, "Калядоўшчыкі", выкладчык Мартынава А. Л., Херсон
Шэйкіна Ніна, 12 гадоў, "Пачатак блакады ў Ленінградзе", выкладчык Мураўцава Т. Р., Адэса

Дыплом лаурэта

Барладым Ганна, 7 гадоў, "Маляўнічы ўраджай", выкладчык Гадулян І. Ю., Мікалаеў
Бяленка Сафія, 5 гадоў, "Капуста", выкладчык Кірыленка Г. М., Адэса
Іваннікаў Іл'я, 9 гадоў, "Рыбная лоўля на Дняпры", выкладчык Мартынава А. Л., Херсон
Капырына Злата, 10 гадоў, "Мае сябры", выкладчык Ямчынская Н. А., Нежын, Чарнігаўская вобл.
Касянчук Кацярына, 9 гадоў, "У поле", выкладчык Астроўская І. А., Адэса
Крамарэнка Кацярына, 6 гадоў, "Ураджай", выкладчык Гонта Г. Ю., Мікалаеў
Мароз Анастасія, 13 гадоў, "Гаспадар", выкладчык Чубарава В. У., Крывы Рог, Днепрапятроўская вобл.
Матвіенка Аляксандра, 15 гадоў, "Дача", выкладчык Мартынюк В. В., Адэса
Мезіна Сафія, 14 гадоў, "Ураджай", выкладчык Ціхамірава Т. М., Адэса
Прычына Ангеліна, 8 гадоў, "Ці ў садзе ў гародзе", выкладчык Чумак А. В., Мікалаеў
Разон Раман, 10 гадоў, "Рыбак", выкладчык Лысенка І. А., Нежын, Чарнігаўская вобл.
Цапур Лізавета, 13 гадоў, "У даліне вятроў", выкладчык Чубарава В. У., Крывы Рог, Днепрапятроўская вобл.
Цудзік Ганна, 16 гадоў, "Допыт камандзіра", выкладчык Пятрова Н. М., Адэса
Чараднікова Віталіна, 15 гадоў, "За вакном", выкладчык Астроўская І. А., Адэса

Дыплом

Алейнік Дзмітрій, 12 гадоў, "Мая Радзіма", выкладчык Ядчук-Багамазава Т., Луцк, Валынская вобл.
Астроўскі Раман, 10 гадоў, "Ураджай капусты", выкладчык Палій С. М., Луцк, Валынская вобл.
Бандарчук Канстанцін, 10 гадоў, "Лячу над горадам", выкладчык Панамарэнка Г. А., Херсон
Белаконь Аляксей, 9 гадоў, "Казак Мамай", выкладчык Любас В. І., Крывы Рог, Днепрапятроўская вобл.
Б'ень Анастаісія, 11 гадоў, "Кірмаш", выкладчык Панчышына А. А., Херсон
Больбат Серафіма, 7 гадоў, "Дзяўчынка і папугай", выкладчык Пятрэнка Ю. М., Нежын, Чарнігаўская вобл.
Бычук Анастаісія, 7 гадоў, "Збор бульбы", выкладчык Ямчынская Н. А., Нежын, Чарнігаўская вобл.
Бялібава Кіра, 6 гадоў, "Добры ўраджай", выкладчык Понта Г. Ю., Мікалаеў
Васіна Мілана, 8 гадоў, "Мая вёска", выкладчык Кемпа М. П., Драгобыч, Львоўская вобл.
Вашчанка Сафія, 12 гадоў, "Сельскае вяселле", выкладчык Раманенка Т. Л., Адэса
Глушчанка Андрэй, 9 гадоў, "Сябры", выкладчык Ямчынская Н. А., Нежын, Чарнігаўская вобл.
Гняздзілава Паліна, 5 гадоў, "Вызваленне", выкладчык Макоўская І. А., Запарожжа
Дзёміна Кацярына, 15 гадоў, "Летняя раніца", выкладчык Дзмітрыева Н. А., Адэса
Друзь Даяна, 6 гадоў, "Кіеў. Радзіма-маці", выкладчык Чумак А. В., Мікалаеў
Іваннікаў Іл'я, 9 гадоў, "Вецер", выкладчык Мартынава А. Л., Херсон
Іванчанка Паліна, 9 гадоў, "Танец", выкладчык Кудзінава І. В., Крывы Рог, Днепрапятроўская вобл.
Ілляшэнка Вераніка, 8 гадоў, "Пакупка агуркоў", выкладчык Ямчынская Н. А., Нежын, Чарнігаўская вобл.
Казярэвіч Ева, 8 гадоў, "Зямля шчасця", выкладчык Гадулян І. Ю., Мікалаеў
Калеснік Юлія, 10 гадоў, "Зіма ў горадзе", выкладчык Баталія І. М., Крывы Рог, Днепрапятроўская вобл.
Каменева Маргарыта, 9 гадоў, "Бой за Брэсцкую крэпасць", выкладчык Чумак А. В., Мікалаеў
Каршунова Валерыя, 8 гадоў, "Фарбавая Зямля", выкладчык Гадулян І. Ю., Мікалаеў
Касценка Марк, 7 гадоў, "Каменны горад", выкладчык Макоўская І. А., Запарожжа
Коваль Жасмін, 8 гадоў, "Украінскі ўраджай", выкладчык Гадулян І. Ю., Мікалаеў
Міранюк Аляксандра, 6 гадоў, "Над горадам", выкладчык Панамарэнка Г. А., Херсон
Міронава Дар'я, 7 гадоў, "Фантастычны слон", выкладчык Сярчэня В. В., Крывы Рог, Днепрапятроўская вобл.
Мяшкова Сафія, 6 гадоў, "Мілка", выкладчык Сярчэня В. В., Крывы Рог, Днепрапятроўская вобл.
Намероўская Лізавета, 10 гадоў, "Краявід", выкладчык Панчышына А. А., Херсон
Падаляк Іусціна, 12 гадоў, "З'езд еўрапейскіх манархаў у Луцку", выкладчык Конская В. П., Луцк, Валынская вобл.
Пашкевіч Арцем, 11 гадоў, "На сенажаць", выкладчык Арсіенка А. Л., Запарожжа
Понк Марыя, 14 гадоў, "З'езд еўрапейскіх манархаў у Луцку", выкладчык Конская В. П., Луцк, Валынская вобл.
Рашчак Дарь'я, 11 гадоў, "Танец", выкладчык Чубарава В. У., Крывы Рог, Днепрапятроўская вобл.
Рухер Лілія, 9 гадоў, "У добрага гаспадара ўсё пасеяна,  усё спраўлена", выкладчык Лагоўская А. М., Адэса
Сараева Аляксандра, 9 гадоў, "Усё ў поле", выкладчык Астроўская І. А., Адэса
Селезень Анастасія, 15 гадоў, "Ураджай", выкладчык Мартынюк В. В., Адэса
Сцяпанава Варвара, 10 гадоў, "Салолдкі ураджай", выкладчык Ціхамірава Т. М., Адэса
Сямёнава Анастасія, 15 гадоў, "Аднаўленне моста праз раку Северскі Данец", выкладчык Янчанка Г. В., Рубежнае, Луганская вобл.
Сярдзюк Анастасія, 8 гадоў, "Сёння восень,  а заўтра зіма", выкладчык Пыльцова Н. В., г.п. Міхайла-Кацюбінскі, Чарнігаўская вобл.
Ткачук Савелій, 7 гадоў, "Юны мастак", выкладчык Макоўская І. А., Запарожжа
Ульева Марыя, 8 гадоў, "Багацце", выкладчык Траццяк Л. М., Запарожжа
Фафенроўт Дамініка, 11 гадоў, "Мая гаспадарка", выкладчык Панчышына А. А., Херсон
Фініў Сафія, 6 гадоў, "З'еш,  дачушка,  яблычак чырвоны", выкладчык Пыльцова Н. В., г.п. Міхайла-Кацюбінскі, Чарнігаўская вобл.
Харыціч Таццяна, 10 гадоў, "У сланечніках схавалася морква", выкладчык Бакін Л. И., Кіеў
Чалавьян Разалія, 8 гадоў, "Украіначка", выкладчык Рыбалка Л. А., Краматорск, Данецкая вобл.
Чапой Валерыя, 12 гадоў, "Дзядуля", выкладчык Комар В. У., Ізмаіл
Чарвінская Анастасія, 10 гадоў, "Зімовая весялосць", выкладчык Кудраўцава Э. А., Адэса
Чарнышоў Пётр, 12 гадоў, "Ліст", выкладчык Ціхамірава Т. М., Адэса
Шпак Дарына, 9 гадоў, "Праца агародная,  а слава - усенародная, выкладчык Пыльцова Н. В., г.п. Міхайла-Кацюбінскі, Чарнігаўская вобл.


Харватыя

 

Дыплом

Муцішы Луція, 12 гадоў, "Вялікі сіні", Рыека


Чэхія

 

Дыплом лаурэта

Глейзнер Томаш, 8 гадоў, "Я прывёз з лесу", выкладчык Мараўцова Э., Гумполец

Дыплом

Безноскава Вероніка, 11 гадоў, "Старая царква", выкладчык Мараўцова Э., Гумполец
Каценава Анежка, 12 гадоў, "Гумполец пад дажджом", выкладчык Мараўцова Э., Гумполец
Чэйкава Зузана, 12 гадоў, "Агурок", выкладчык Мараўцова Э., Гумполец


Шры-Ланка

 

Дыплом

Дэ Сільва Тханумі, 7 гадоў, "Верхам на слане", выкладчык Гунасекара М., Хабарадува