Журы 9-га Міжнароднага конкурсу жывапісу і графікі "На сваёй зямлі"


Работа журы 9-га Міжнароднага конкурсу жывапісу і графікі «На сваёй зямлі» праходзіла з 1 па 4 лютага 2014 года ў адукацыйным цэнтры Беларускага зялёнага крыжа. У склад журы войдуць прафесійныя мастакі, педагогі і мастацтвазнаўцы Беларусі, Расіі, Украіны, Арменіі, Літвы і Малдовы.


Леанід ГОМАНАЎ, старшыня журы (Мінск, Беларусь)
Сябра Беларускага саюза мастакоў, сябра-карэспандэнт Міжнароднай акадэміі культуры і мастацтваў

Ягор БАТАЛЬЁНАК (Мінск, Беларусь)
Сябра Беларускага саюза мастакоў
Вольга ВАЛЮШКІНА (Віцебск, Беларусь)
Настаўнік вышэйшай катэгорыі, завуч Дзіцячай мастацкай школы г. Віцебска
Армэн ВАНЦЯН (Ераван, Арменія)
Сябра Саюза мастакоў Арменіі, выкладчык мастацкага аддзялення школы мастацтваў імя Л. Сар'яна
Галіна ВІЕРУ (Кішынёў, Малдова)
Мастачка, кіраўнік мастацкай студыі
Глеб ГОЛУБЕЎ (Уфа, Башкартастан, Расія)
Сябра Саюза мастакоў Расіі, дырэктар школы малюнка і жывапісу "Художка", метадыст Вучэбна-метадычнага цэнтра па адукацыі Міністэрства культуры Рэспублікі Башкартастан, заслужаны работнік культуры Башкартастана
Фаіна КЛЯЦОВА (Омск, Расія)
Выдатнік народнай асветы Расійскай Федэрацыі, загадчыца метадычнага аддзялення мастацкай адукацыі Бюджэтнай установы культуры Омскай вобласці «Дзяржаўны цэнтр народнай творчасці»
Яраслаў КУРАЎСКІ (Тула, Расія)
Сябра Саюза мастакоў Расіі,  выкладчык Тульскага каледжа мастацтваў
Марына МАТЭЯЎСКЕНЭ (Клайпеда, Літва) 
Мастацтвазнаўца, настаўнік мастацтва асноўнай школы імя Андрэя Рублёва г. Клайпеда
Юрый ХІЛЬКО (Мінск, Беларусь)
Сябра Беларускага саюза мастакоў, дацэнт, загадчык кафедры графікі Беларускай дзяржаўнай акадэміі мастацтваў

Валерый ЦІМАФЕЕЎ (Омск, Расія)
Сябра Саюза мастакоў Расіі, дырэктар дзіцячай школы мастацтваў №1 (па выяўленчым мастацтве) г.Омска

Аляксандр ЦІШЫН (Масква, Расія)
Фатограф, выкладчык сярэдняй агульнаадукацыйнай школы №1188 з паглыбленым вывучэннем выяўленчага мастацтва

ЭКСПЕРТ:
Лідзія ІШКОВА (Валгаград, Расія)
Сябра Саюза мастакоў Расіі, сябра Ўсерасійскай асацыяцыі мастацтвазнаўцаў і мастацкіх крытыкаў, заслужаны работнік культуры Расійскай Федэрацыі, прафесар кафедры графікі і дызайну Інстытута мастацкай адукацыі Валгаградскага дзяржаўнага сацыяльна-педагагічнага універсітэта, метадыст абласнога вучэбна-метадычнага цэнтра, дырэктар Дзіцячай мастацкай школы № 1 імя В.В.Фёдарава г.Валгаграда

Сакратар журы:
Ануш АРТЦЮНЯН (Ераван, Арменія)
Выкладчыца мастацкага аддзялення школы мастацтваў імя Л. Сар'яна

Асістэнты:
Студэнткі Беларускага дзяржаўнага універсітэта культуры і мастацтваў Вольга СОКАЛ і Ганна ЧАРНЯК