Вынікі 1-га Міжнароднага конкурсу мультыплікацыі і дыяфільмаў

Журы конкурса разгледзела 89 работ73 мультфільма і 16 дыяфільмаў, якія прыйшлі з 6 краін, і вызначыла пераможцаў. У конкурсе прынялі ўдзел юныя мульціплікатары з Беларусі, Бразіліі, Германіі, Латвіі, Расіі і Украіны.

Лаўрэатамі конкурсу сталі 22 мультфільма і 7 дыяфільмаў, з якіх 15 мультфільмаў і 4 дыяфільма удастоены Дыплома лаўрэата з медалем, 7 мультфільмаў і 3 дыяфільмаДыплома лаўрэата, 5 мультфільмаў атрымалі Дыпломы, 43 мультфільма і 9 дыяфільмаў адзначаны Лістамі падзякі. Усе ўзнагароды будуць разасланыя пераможцам да 1 чэрвена 2016 года.

Спецыяльны паказ лепшых мультфільмаў конкурса і ўзнагароджванне Лаўрэатаў адбудзецца 14 красавіка ў 11.00 у Рэспубліканскім цэнтры экалогіі і краязнаўства.

Запрашаем усіх жадаючых!!!

Больш падрабязная інфармацыя па телефонах 210 00 62, (029) 6277923!

ДЗЯКУЕМ УСІМ, ХТО ПРЫНЯЎ УДЗЕЛ У КОНКУРСЕ І ВІНШУЕМ ПЕРАМОЖЦАЎ!

(калі Вы знайшлі памылку ў імёнах і прозвішчах,
калі ласка, паведамляйце нам пра гэта па электронным адрасе   This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. )


Мультфільмы


Беларусь


Дыплом лаўрэата з медалем

«Два драконы», Студыя «Мульцікс», Мінск
«Пластылінавае войска», Студыя «Мульцікс», Мінск
«Трэйлер да мультфільма “Сіняя молнія”», Анімацыйная студыя «Вектар», Гомель
«Мімімішныя танцы», Анімацыйная студыя «Вектар», Гомель
«Жыла-была карова», Арт-студыя "Сонца", Мінск
«Як паказать зіму», Студыя "Улей", Мазыр
«Мультфільм пра нас», Студыя "Улей", Мазыр

Дыплом лаўрэата

«Mr. Rabbit», Дзіцячая анімацыйная студыя «Карандаш», Магілёў
«Мы мароза не баімся», Анімацыйная студыя «Вектар», Гомель

Лісты падзякі

«Совушка», Студыя «Мульцікс», Мінск
«Хутка, хутка Новы год!», Анімацыйная студыя «Вектар», Гомель
«Запалк – гэта вам не цацка», Анімацыйная студыя «Вектар», Гомель
«Сяброўства не ведае межаў», Анімацыйная студыя «Вектар», Гомель
«Не лятай», Анімацыйная студыя «Вектар», Гомель
«Дрэвы», Дзіцячая анімацыйная студыя «Карандаш», Магілёў
«Іван і Цімка», Дзіцячая анімацыйная студыя «Карандаш», Магілёў
«Цуды падаюць з нябёсаў», Студыя «Энфіс», Мінск
«Прыгоды Шышкі і яе сяброў», Анімацыйная студыя «Вектар», Гомель
«Зрабі правільны выбар», Анімацыйная студыя «Вектар», Гомель
«Адзін дома», Студыя сямейнай анімацыі «Страказа», Барысаў
«Мой чысты двор», Студыя сямейнай анімацыі «Страказа», Барысаў
«Знаходка», Студыя сямейнай анімацыі «Страказа», Барысаў
«Багаж», Дзіцячая студыя анімацыі «МульціФокус», Барысаў
«Любапытны новы год», Дзіцячая студыя анімацыі «МульціФокус», Барысаў
«Прыгоды Амаліі і Антоніо», Анімацыйная студыя «Вектар», Гомель

Дыплом за мастацкую выразнасць (ад журы Міжнароднага конкурсу жывапісу і графікі)

«Жыла-была карова», Арт-студыя "Сонца", Мінск
«Мультфільм пра нас», Студыя "Улей", Мазыр

Дыплом Міністэрства прыродных рэсурсаў і аховы акаляючага асяроддзя Рэспублікі Беларусь

«Энэргазберажэнне», Анімацыйная студыя «Вектар», Гомель


Бразілія


Лісты падзякі

“Stork Baby Brother”, Clara Calliari Dias, Home-studio, Parana Londrina


Германія


Дыплом лаўрэата з медалем

“Olympia”, Hedwig-Dohm-school and Creative studio “Zuckerwattenkrawatten”, Berlin

Дыплом лаўрэата

“Dishes' Secret”, Hedwig-Dohm-school and Creative studio “Zuckerwattenkrawatten”, Berlin
“The Deadly Greed”, Hedwig-Dohm-school and Creative studio “Zuckerwattenkrawatten”, Berlin

Лісты падзякі

“Life After War”, Hedwig-Dohm-school and Creative studio “Zuckerwattenkrawatten”, Berlin

Дыплом за мастацкую выразнасць (ад журы Міжнароднага конкурсу жывапісу і графікі)

“Olympia”, Hedwig-Dohm-school and Creative studio “Zuckerwattenkrawatten”, Berlin


Латвія


Дыплом лаўрэата з медалем

“Tribute to Henri Matisse. The red room”, Art School of Kekava, Kekava


Расія


Дыплом лаўрэата з медалем

«Навагодняя гісторыя», МБОУ ДОД ДХШ «Вясна», г. Бердск
«Воласы велікана», Мультстудыя «Пячэнька», г. Тальяці
«Беражыце дрэвы», Аб’яднанне «Асновы мультыплікацыі» ДИА «Мерыдыян», г. Новакузнецк
«Воран і камень», МАУДО «Дзіцячая школа мастацтваў №3», г. Ніжневартаўск
«Як окунь паласатым стаў», Студыя анімацыі «Лёмвой мулі» («Стая камароў») МАУДО «Дзіцячая школа мастацтваў №1», г. Ніжневартаўск
«Казка пра ахотніка», Студыя анімацыі «Лёмвой мулі» («Стая камароў») МАУДО «Дзіцячая школа мастацтваў №1», г. Ніжневартаўск
«Залоты ключык», МАУДО «Дзіцячая школа мастацтваў №1», г. Ніжневартаўск

Дыплом лаўрэата

“Птушыны двор”, Аб’яднанне «Асновы мультыплікацыі» ДИА «Мерыдыян», г. Новакузнецк
“Скрыня Пандоры”, Аб’яднанне «Асновы мультыплікацыі» ДИА «Мерыдыян», г. Новакузнецк

Дыплом

“Свінка Міла”, Мультстудыя «Пячэнька», г. Тальяці,
“Сціхапрытварэнне аб уроку”, 2 “А” клас МАОУ “Ліцэй № 35”, г. Чалябінск

Лісты падзякі

«Аніна мара», Школа №14, г. Брацк
«З днём народзінаў, Міжрэчанск!», 4-е класы МБОУ ДОД «Дзіцячая мастацкая школа №6», г. Міжрэчанск
«Бедны вожык», Мультстудыя «Улітка» МБОУ ДОД «Дзіцячая мастацкая школа №6», г. Міжрэчанск
«Плот», Мультстудыя «Зялёны заяц» БОУ ДОД «Цэнтр развіцця творчасці дзяцей і юнацтва «Амурскі», Омск
«Свіння пад дубам», Творчая майстэрня «Акварэлька», Уфа
«Хыял», Творчая майстэрня «Акварэлька», Уфа
«Дзеткі ў клетцы», Мультстудыя «Печэнька», г. Тальяці
«Рэпка», Мультстудыя «Печэнька», г. Тальяці
«Як лягушата вадаём дзялілі», Мультстудыя «Печэнька», г. Тальяці
«Каменны чалавек», Мультстудыя «Печэнька», г. Тальяці
«Аліна і щаня», Аб'яднанне «Асновы мульціплікацыі» ДИА «Мерыдыян», г. Новакузнецк
«Нядоўгая разлука», Аб'яднанне «Асновы мульціплікацыі» ДИА «Мерыдыян», г. Новакузнецк
«Хутка стану паліцэйскім» Аб'яднанне «Асновы мульціплікацыі» ДИА «Мерыдыян», г. Новакузнецк
«Выпадковы сведка», Аб'яднанне «Асновы мульціплікацыі» ДИА «Мерыдыян», г. Новакузнецк
«Голуб міра», МАУДО «Дзіцячая мастацкая школа №3», г. Ніжневартаўск
«Мультфільм пра мультфільм», МАУ ДО «Цэнтр дзіцячай творчасці», Кіраваград
«Вусатыя суседзі», МУДО «Дзіцячая мастацкая школа», Ухта
«Урок чарадзейства», «Дзіцячая мастацкая школа» МБОУ ДОД ДЮЦ «Русінка», г. Волжскі
«Я і мой тата», МБОУ ДОД «Саргацкая школа мастацтваў», г. Саргацкае
«Кацюша», Творчая група «Чайка» МБУ ДО «Дзіцячая мастацкая школа №1 імя І.І. Шышкіна», Елабуга
«Даўным-даўно была вайна», Дземіхаўская ДШИ, Дземіхава
«Дракоша і яблык», Дзіцячая мастацкая школа №2, Уфа
«Вечны дуб», Дзіцячая мастацкая школа №2, Уфа

Дыплом Міністэрства прыродных рэсурсаў і аховы акаляючага асяроддзя Рэспублікі Беларусь

«Пакуль рак не свісне», Мультымедыйная студыя «Аксіома» МБУДО «Цэнтр развіцця творчасці», Саветск

Дыплом за мастацкую выразнасць (ад журы Міжнароднага конкурсу жывапісу і графікі)

«Навагодняя гісторыя», МБОУ ДОД ДХШ «Вясна», г. Бердск


Украіна


Дыплом

“Дзве дамы”, Рэспубліканскі Палац дзіцячай і юнацкай творчасці, Данецк
“Шчодрык”, Школа мастацтваў № 3, Краматорск
“Як Снегавік Дзеду Марозу дапамагаў”, Рэспубліканскі Палац дзіцячай і юнацкай творчасці, Данецк

Лісты падзякі

“Цукерка-шоу”, Рэспубліканскі Палац дзіцячай і юнацкай творчасці, Данецк


Дыяфільмы


Расія


Дыплом лаўрэата з медалем

«Леў, вядьмарка і адзежная шафа», Кушвінская мастацкая школа, Кушва
«Гаспадыня Агню. Сялькупская казка», МБУДО «Дзіцячая мастацкая школа г. Арла», Арол
«Басні Крылова. Мартышка і акуляры», МБУДО «Дзіцячая мастацкая школа г. Арла», Арол
«Басні Крылова. Слон і Моська», МБУДО «Дзіцячая мастацкая школа г. Арла», Арол

Дыплом лаўрэата

«Па вершы С. Міхалкова "Фама"», МБОУ ДОД «Саргацкая школа мастацтваў», Саргацкае
«Эрагон», Кушвінская мастацкая школа, Кушва
«Чырвоная шапачка», Кошалева Анастасія, Дарафеева Палина, МБУДО «Дзіцячая мастацкая школа г.Арла», Арол

Лісты падзякі

«Прыгоды Марусі», МБОУ ДОД "Саргацкая школа мастацтваў", Саргацкае
«Прыгоды гадаванцаў», МБОУ ДОД "Саргацкая школа мастацтваў", Саргацкае
«Церамок», МБОУ ДОД «Саргацкая школа мастацтваў», Саргацкае
«Мансійская казка «Зайчык», МБУ ДО «РЦТДіМ «Спектр», Ізлучынск
«Шлях у мастацтве», Кушвінская мастацкаая школа, Кушва
«Пра мыш гарадскую і мыш палявую», МБУДО «Дзіцячая мастацкая школа г. Арла», Арол
«Дзяўчынка-месяц. Бурацкая казка», МБУДО «Дзіцячая мастацкая школа г. Арла», Арол
«Чырвоная шапачка», МБУДО «Дзіцячая мастацкая школа г. Арла», Арол
«Шлях баскедбаліста», Кушвінская мастацкаая школа, Кушва